CRYPTA w ramach europejskiej trasy wystąpi w Polsce

Crypta wystąpi w Polsce na czterech koncertach w ramach trasy „Shades Of Sorrow European Tour 2024” razem z Nakkeknaekker Plaguemace, w Polsce ekipie towarzyszyć będzie Hostia.

Crypta – Brazylia / death metal

Crypta to brazylijski zespół death metalowy, założony w 2019 roku przez Luanę Dametto i Fernandę Lirę (Nevosa) i oficjalnie ogłoszony w maju 2020 roku. Na gitarach Tainá Bergamaschi i Jéssica di Falchi uzupełniają obecny skład. Czteroosobowy zespół podpisał kontrakt z austriacką wytwórnią Napalm Records, dzięki której w czerwcu 2021 roku ukazał się ich debiutancki album „Echoes of the Soul”. Album został nagrany w Brazylii w studiu Family Mob pod okiem Otávio Rissato, wyprodukowanym przez Thiago Vakkę, zmiksowanym przez Arthura Rizka i zmasterowanym przez Jensa Bogrena w Fascination Street Studio. Okładkę wykonał Wes Benscoter. Album został również wydany na licencji i wydany tego samego dnia w Brazylii i Argentynie przez Dynamo Records, w Rosji przez Soyuz Music, w Japonii przez Ward Records, a później w Meksyku przez Concreto Recs. Trzy główne single z tej płyty to „From the Ashes”, „Starvation” i „Dark Night of the Soul”, których filmy można znaleźć na oficjalnym kanale YouTube wytwórni.

Trasa promocyjna ich pierwszego albumu objęła Amerykę Łacińską i Europę, obejmując kilka ważnych dat, a także występy największych nazwisk w metalu oraz udział w kilku głównych festiwalach na całym świecie, takich jak Wacken Open Air, Rock in Rio, Primavera Dźwięki i Rock Al Parque. Poza tym zespół już planuje w nadchodzących miesiącach ogłosić kontynuację trasy po terytoriach jeszcze przez nich nieodwiedzonych. Crypta właśnie wydała swój drugi album zatytułowany „Shades of Sorrow” i obecnie promuje go na całym świecie.

Nakkeknaekker – Dania / death metal

Nakkeknaekker to pięciu młodych chłopaków z Danii, którzy postanowili poświęcić swoje życie graniu death metalu. Ich miłość do gatunku widać we wszystkim, co robią. Chociaż ich wiek obejmuje tylko 16–20 lat, nie jest to dla nich w żaden sposób przeszkodą. Przeciwnie. Ich technika gry, doświadczenie na scenie i pisanie piosenek sprawią, że będziesz z otwartymi ustami, zastanawiając się, jak tak młodzi chłopcy mogą brzmieć jak zespół, który jest w trasie od 10 lat.Z drugiej strony, ci goście mogą podróżować po świecie przez następne 10 lat, a nie mieć jeszcze 30 lat! Muzyka ma swoje korzenie w oldschoolowym death metalu, takim jak Entombed i Morbid Angel, ale zespół nie boi się włączać także elementów nowoczesnych. Hałaśliwe gitary, agresywny i grzmiący bas stanowią ścieżkę dźwiękową do chorobliwych tekstów zespołu.

Plaguemace – Dania / Death’n’Roll

Plaguemace to przepełniony riffami, wyginający szyję i wiatrakowy zespół z serca Danii. Kwintet gra thrashowy Death’n’Roll, przywodzący na myśl takie zespoły jak Grave, High on Fire, Entombed czy Obituary, doprawiony bombastycznymi melodiami, brutalnymi breakami i zaraźliwymi rytmami. Ich dzika energia i brudne riffy uwalniają się na scenie w wirie gitarowych strzępów, headbangingu i czystego szaleństwa. Latem 2019 roku w zakurzonej starej piwnicy w mieście Horsens w Danii bracia Andreas i Simon Truelsen napisali kilka pierwszych riffów, które później przekształciły się w death metalowy zespół o nazwie „Plaguemace”. Gdy Simon podróżował przez 6 miesięcy, Andreas zebrał resztę kwintetu i w listopadzie 2020 roku wydali EPkę „Primal Priest”. 6 oldschoolowo brzmiących utworów death metalowych, utrzymanych w rock’n’rollowym klimacie i ryczącym brzmieniu piły tarczowej.Gdy Covid rozluźnił swój zgniły uścisk na świecie, zespół zaczął grać na żywo i w ciągu pierwszego roku zagrali 7 głównych koncertów, koncerty wspierające dla takich zespołów jak Baest, Katla i Crocell, zagrali na festiwalach takich jak Metal Magic i Tornvang Open Air, w sumie 25 w sumie koncerty.

Hostia – Polska / grindcore

Hostia – polskie objawienie ostatnich lat, które szturmem zdobyło serca miłośników grindcore’u w całym kraju. Ich dewizą są szybkie, brutalne i nie znające litości ciosy wymierzone w chorą i amoralną instytucję, na którą tak chętnie pieniążki wpłaca Wasza babcia. Wydali jedną EP-kę oraz trzy pełne albumy, z czego ostatni, „Nailed”, ukazał się w listopadzie 2022 nakładem Deformeathing Productions. Producenci prawdopodobnie najlepszego merchu, na jaki kiedykolwiek wydacie pieniądze.

Crypta „Shades Of Sorrow European Tour 2024” + Nakkeknaekker + Plaguemace +Hostia – szczegóły koncertów w Polsce [GDZIE, KIEDY, BILETY].

  •   7 kwietnia 2024 – Klub u Bazyla  · Poznań
  •   8 kwietnia 2024 – Klub Proxima  · Warszawa
  •   9 kwietnia 2024 – Klub Kwadrat  · Kraków
  • 10 kwietnia 2024 – Zaklęte Rewiry  · Wrocław

𝗕𝗶𝗹𝗲𝘁𝘆: https://ticketshow.pl/
1 pula – 70 zł
2 pula – 80 zł
3 pula – 100 zł
dzień koncertu – 140 zł

Organizator: Gryf Events

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *