Emperor kolejną gwiazdą Mystic Festival

Kolejnym zespołem, który wystąpi podczas przyszłorocznej edycji Mystic Festival, będzie Emperor.

Warto przypomnieć, że Norwegowie byli headlinerem pierwszej edycji Mystic Festival w 1999 roku. Ich debiutancki album „In The Nightside Eclipse” wydany na kasecie, był pierwszym oficjalnym wydawnictwem Mystic Production.

Emperor wystąpi na Mystic Festiwal 2019

W 1991 roku ukazał się między innymi słynny Czarny Album Metalliki, „Arise” Sepultury, „No More Tears” Ozzy’ego Osbourne’a. Latem na Stadionie Śląskim w Chorzowie dziesiątki tysięcy polskich fanów metalu delektowało się polską wersją Monsters Of Rock. A było się czym delektować…

W tym samym roku nieco ponad 1,5 tys. kilometrów na północ od Górnego Śląska, w niewielkim norweskim miasteczku Notodden, 16-letni Vegard Sverre Tveitan, czyli Ihsahn, oraz o blisko rok od niego starszy Tomas Thormodsæter Haugen (Samoth). Kumple ze szkoły muzycznej, powołali do życia zespół, który wspaniale wpisał się do historii ekstremalnego metalu – Emperor. Do blackmetalowej nienawiści i wściekłości zanurzonych w nihilizmie, dodali pierwiastek symfoniczno-epicki. Stworzyli absolutnie wyjątkową całość, dziś będącą źródłem inspiracji i niekwestionowaną legendą.

O wyjątkowości muzyki Emperor można się przekonać, słuchając już kultowego dziś pierwszego demo „Wrath of the Tyrant” z 1992 roku. Najlepsze miało jednak dopiero nadejść. Norwegowie genialnie rozwinęli swój styl na debiutanckim materiale „In the Nightside Eclipse” z 1994 roku. Po trzech latach ukazał się klasyk klasyków, czyli „Anthems To The Welkin At Dusk” (najlepsza płyta 1997 roku wg magazynu „Terrorizer”).

Emperor utrzymał wysoki poziom również na dwóch kolejnych płytach, wydanych przed rozwiązaniem zespołu w 2001 roku – „IX Equilibrium” (1999) i „Prometheus: The Discipline of Fire & Demise” (2001).

Wydawało się, że pośmiertna kompilacja „Scattered Ashes: A Decade of Emperial Wrath” z roku 2003 definitywnie zamknie historię Emperor. Tak się na szczęście nie stało. Kapela reaktywowała się parokrotnie, a od 2016 roku dość regularnie pojawia się jako gwiazda metalowych festiwali na całym świecie. Wprawdzie muzycznie Ihsahn i Samoth muzycznie są dziś w zupełnie innych światach i zgodnie deklarują, że nowego albumu Cesarza już się nie doczekamy, ale nie przeszkadza im to grać porywających koncertów. Kolejny taki występ z całą pewnością zdarzy się na Mystic Festival 2019.

Sprawdź, jeśli lubisz: Ihsahn, Enslaved, Arcturus, Borknagar, Dimmu Borgir.

Mystic Festiwal: Bilety

Emperor wystąpi na Mystic Festiwal obok Slipknot, King Diamond, Amon Amarth, Testament, Powerwolf, Trivium, Carcass i Municipal Waste. Festiwal odbędzie się w dniach 25 – 26 czerwca w TAURON Arena Kraków oraz w otaczającym halę Parku Lotników. Tam znajdzie się druga scena oraz miasteczko festiwalowe.

W ciągu dwóch dni, na trzech scenach, pojawi się 28 artystów! Informacje o drugim headlinerze, kolejnych Artystach oraz sprzedaży biletów jednodniowych podamy wkrótce!

Bilety na Mystic Festival są dostępne na www.mysticfestival.pl oraz www.eventim.pl

Ceny karnetów są następujące:

Płyta – 489 zł
Sektory A – 539 zł
Sektory C – 439 zł

Płyta nie będzie podzielona na strefę Golden Circle czy Early Birds.

15 listopada do sprzedaży trafią specjalne bilety VIP w cenie 999 zł

Karnet VIP będzie zawierał:

  • wejście na teren imprezy w oba dni festiwalowe, miejsce numerowane na sektorze B4 lub B5 (miejsce jest przydzielane przez organizatora według kolejności zamówień) wewnątrz Tauron Arena Kraków
  • dostęp do specjalnej strefy restauracyjnej (wewnątrz Tauron Arena Kraków)
  • open bar (piwo, wino, napoje, woda)
  • zimne i cieple przekąski typu finger food
  • zestaw gadżetów festiwalowych
  • koszulka, torba eco oraz unikatowy plakat

Karnety upoważniają do wejścia na oba festiwalowe dni.

Przypomnijmy, że za finalny kształt nowej edycji Mystic Festival będzie odpowiadać Mystic Coalition – połączone siły Mystic Production, Knock Out Productions i B90.

www.facebook.com/MysticFestival2019/
www.instagram.com/festivalmystic/
www.mysticfestival.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *