Franz Ferdinand – Warszawa, EXPO XXI, 30.04.2022

Franz Ferdinand wraca na scenę i zagra koncert w Polsce!
Zespół wystąpi 30 kwietnia 2022 w warszawskiej hali EXPO XXI

Uwielbiany przez polskich fanów zespół z Glasgow ponownie rusza w trasę koncertową! Przystankiem na ich europejskiej trasie będzie Warszawa. W przyszłym roku światło dzienne ujrzy album „Hits To The Head” – materiał z największymi hitami Franz Ferdinand – który zaprezentują podczas koncertu w EXPO XXI (hala 4) 30 kwietnia 2022 r.

Franz Ferdinand wdarł się na najwyższe miejsca list przebojów już swoim drugim singlem – „Take Me Out”, wydanym w 2004 roku na debiutanckiej płycie „Franz Ferdinand”, która sprzedała się w aż czterech milionach egzemplarzy na całym świecie, kończąc rok z prestiżową nagrodą Mercury Prize i nominacją do Grammy w kategorii Najlepszy Album Alternatywny. Kolejne albumy „You Could Have It So Much Better” (2005), „Tonight: Franz Ferdinand” (2009), „Right Thoughts, Right Words, Right Action” (2013) i „Always Ascending” (2018) ugruntowały ich pozycję w czołówce najlepszych twórców indie rocka.

Wiosenna trasa koncertowa skupi się przede wszystkim na promocji najnowszego albumu „Hits To The Head”, czyli kolekcji 20 najbardziej znanych i lubianych utworów Franz Ferdinand zawartych na jednym krążku, którego premiera zaplanowana jest na 11 marca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *