Halloweenowe wieści z Mystic Festival

W dniu Helloween otrzymaliśmy kolejne wieści o nowych zespołach na Mystic Festival.

Udzielił nam się halloweenowy nastrój, więc otwieramy bramy piekieł, zaglądamy na cmentarze i galopujemy z duchami po Dzikim Zachodzie. Graveyard, Mysticum, Lamp of Murmuur i Wayfarer w programie Mystic Festival 2024.

Graveyard

Przyjemnie na tym cmentarzu. Tu kłębi się psychodeliczna mgła, tam rosną bluesowe chwasty, dominuje jednak hard rock. Bynajmniej nie martwy – żywy i świeży, jakby jakieś zaklęcie zatrzymało nas w 1970 roku. Ta magia nazywa się muzyką i szwedzki kwartet włada nią niedościgle. Dowodem tegoroczny album „6”, nazwany przez recenzenta „Classic Rocka” „mistrzostwem psychodelicznego światłocienia”, ale przede wszystkim zawsze porywające koncerty.

Mysticum

Kosmiczny black metal o zimnym, industrialnym posmaku. Zarazem wierny zasadom norweskiej rewolucji, rozpętanej u progu lat 90., również przez Mysticum. „Planet Satan”, tytuł ich albumu sprzed dekady, mówi wszystko. Mysticum kroczą dumnie własną ścieżką, nikogo nie naśladując i poza zasięgiem naśladowców. A ich koncerty… Przykro nam, tego nie da się opisać, tego trzeba doświadczyć.

Lamp of Murmuur

Hymny Śmierci – to wycinek tytułu jednego z utworów z „Saturnian Bloodstorm”, tegorocznej płyty Lamp of Murmuur, a przy tym doskonałe podsumowanie twórczości M. Nowy materiał Lamp of Murmuur przesuwa akcenty – mniej w tym wisielczej rozpaczy, więcej miażdżącej siły – ale jedno pozostaje niezmienne. Mamy do czynienia z jednym z najwybitniejszych przedstawicieli amerykańskiej szkoły black metalu.

Wayfarer

Skoro na Dzikim Zachodzie trup ścielił się gęsto, kraina ta musi być zamieszkiwana przez tłumy duchów. Wywołuje je Wayfarer, kwartet z Kolorado, z wyczuciem łączący atmosferyczny black metal z ponurą americaną. Ich najnowszy album – „American Gothic” – to fascynująca podróż w czasie i przestrzeni.

Mystic Festival w czerwcu 2024 w Gdańsku

Na Mystic Festival 2024 zapraszamy do Gdańska Stoczni w dniach 5-8 czerwca. W programie m.in. Bring Me The Horizon, Bruce Dickinson, Accept, Satyricon, Biohazard, Thy Art Is Murder, Life Of Agony, Leprous, Graveyard, Suffocation, Lord Of The Lost, High On Fire, Ithaka, Asphyx, Orange Goblin, Mysticum, Blackgold, Endseeker, Humanity’s Last Breath, Lamp of Murmuur, Wayfarer i Sanguisugabogg.

Bilety

Więcej informacji i bilety: https://www.mysticfestival.pl/

Obecnie w sprzedaży:

  • Karnety czterodniowe Early Bird, w cenie 749 zł.
  • Karnety czterodniowe VIP, w cenie 1299 zł.

Karnety możecie nabyć również za pośrednictwem serwisu https://www.ebilet.pl/ – w ofercie sprzedaż ratalna. Kupujesz dziś, płacisz później.

Organizatorem festiwalu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym. W jego skład wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *