Rotting Christ prezentuje „The Apostate”. Premiera nowego albumu już w maju!

Greccy bogowie metalu prezentują kolejny singiel promujący nowe wydawnictwo, które ukaże się pod koniec maja. Przed Wami „The Apostate”.

Rotting Christ, czyli grecka legenda muzyki ekstremalnej świętuje w tym roku swoje 35-lecie istnienia. Ale to nie jedyny powód fanów zespołu do świętowania! W maju ukaże się kolejny album zespołu pod tytułem „ΠΡΟ ΧΡΙΣΤΟΥ (Pro Xristoy)”.

Grecy odkrywają kolejną kartę

„The Apostate” to utwór inspirowany i dedykowany ostatniemu rzymskiemu królowi pogańskiemu „Flaviusowi Claudiusowi Julianusowi”, który przeciwstawił się nadejściu chrześcijaństwa w Europie i zginął za swoje idee przywracające starożytne wartości i tradycje. Przed Wami najnowszy utwór od chłopaków z Rotting Christ.

Rotting Christ – Pro Xristoy

W tym roku Rotting Christ świętuje 35 lat swojej twórczości, wydając na świat 14. album. ΠΡΟ ΧΡΙΣΤΟΥ (Pro Xristoy) z pewnością zajmie ważne miejsce w heretyckiej historii grupy. Zespół ten jest zawsze wierny swojej nazwie, i tym razem nie będzie inaczej. Wydając Pro Xristoy („Before Christ”), zespół składa hołd ostatniemu z pogańskich królów, oferując nam bardziej potężny, gotycki, melodyjny black metal. O tym będziemy mogli przekonać się już 24 maja 2024, bo na ten dzień przypadnie premiera albumu.

Rotting Christ – Pro Xristoy

Pro Xristoy (po grecku „Przed Chrystusem”) stanowi żarliwy hołd złożony ostatnim królom pogańskim, którzy oparli się atakowi chrześcijaństwa, strzegąc swoich starożytnych wartości i wiedzy. W tej tematycznej odysei misternie wplecionej w utwory takie jak „The Apostate” i „Ygdrassil” Rotting Christ zagłębia się w dziedzictwo postaci historycznych, takich jak Flawiusz Klaudiusz Julianus i królowie z mitologii nordyckiej, ucieleśniając potęgę pogańskiej mądrości w obliczu chrześcijańskiej niedoli. Album oddaje esencję charakterystycznego stylu Rotting Christ – melodyjnego, choć czasami surowego – odkrywającego się na nowo, pozostając jednocześnie zakorzenionym w 35-letnim dziedzictwie zespołu.

Ruszyła przedsprzedaż płyty, którą możecie nabyć TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *