Beyond the Black w Krakowie: niemiecka gwiazda na jedynym koncercie w Polsce

23 kwietnia 2024 roku w krakowskim klubie Kamienna 12 zespół Beyond the Black dał jedyny koncert w Polsce w ramach trasy Dancing in the Dark Tour. Było to niezwykłe wydarzenie dla fanów metalu symfonicznego, promujące ich najnowszy album „Beyond the Black”, który ukazał się w styczniu 2023 roku.

Niemiecka grupa Beyond the Black, której liderką jest wokalistka Jennifer Haben, zyskała dużą popularność na scenie metalowej. W swojej twórczości zespół łączy elementy symfonicznego metalu i power metalu. Beyond the Black ma na swoim koncie pięć albumów studyjnych oraz trasy koncertowe z takimi zespołami jak Saxon, Epica czy Powerwolf. Ich najnowszy album, wydany przez Nuclear Blast, jest promowany podczas trasy Dancing in the Dark Tour.

Beyond the Black zagrali w Polsce

Koncert w Krakowie był wyjątkowym wydarzeniem dla fanów metalu. Beyond the Black to zespół znany z intensywnych występów i monumentalnego brzmienia. W ramach trasy Dancing in the Dark Tour zaprezentowali utwory z nowego albumu, w tym „Call My Name”, który ma szansę stać się jednym z największych hitów w ich dyskografii. Muzyka Beyond the Black to połączenie mocnych riffów, potężnych refrenów i epickich melodii.

Zobacz również: D jak The Bill. Znana twarz punka [WYWIAD]

Historia Beyond the Black

Beyond the Black został założony w 2014 roku w Mannheim. Debiutancki album zespołu, „Songs of Love and Death”, szybko zdobył popularność i trafił na listy przebojów w Niemczech i Austrii. Zespół od tamtej pory stale rozwijał swój styl, łącząc metal symfoniczny z power metalem. Ich najnowszy album, zatytułowany „Beyond the Black”, to kolejny krok w ewolucji brzmienia, łączący mocne riffy z epickimi melodiami i patosem.

Zobacz również: Slash w Katowicach [ZDJĘCIA]

Beyond the Black w Krakowie

Koncert w Krakowie potwierdził, że Beyond the Black to zespół, który zasługuje na rosnącą popularność. Ich występy są pełne energii i emocji, a ich muzyka jest połączeniem monumentalnych kompozycji i delikatnego głosu wokalistki Jennifer Haben. Dla fanów metalu symfonicznego była to niezapomniana noc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *