Imagine Dragons zagrają koncert w Polsce [DATA,MIEJSCE,BILETY]

Imagine Dragons wystąpią na jedynym koncercie w Polsce! Sprawdź datę i moejce koncertu!

Zdobywcy nagrody GRAMMY®, multiplatynowy zespół rockowy Imagine Dragons ogłosił dziś 9 nowych koncertów w Europie i na Bliskim Wschodzie w ramach Mercury World Tour. Wyprodukowana przez Live Nation trasa promuje ich wyczekiwany album „Mercury – Acts 1 & 2″.

Imagine Dragons wyrusza w trasę. Jednym z przystanków jest Polska

Po pierwszym koncercie w środę, 2 sierpnia na Smukfest w Danii zespół odwiedzi również Włochy Chorwację, Polskę, Litwę, Francję, Izrael i Grecję, grając finałowy koncert we francuskim Chambord Live w niedzielę 8 września.

Imagine Dragons wciąż na nowo definiują rock w XXI wieku, wyprzedając przy tym stadiony, wydając porywające hity i bijąc rekordy na każdym kroku. Pochodzący z Las Vegas zespół może pochwalić się diamentowym certyfikatem RIAA oraz nagrodą GRAMMY® i zajmuje tym samym czołowe miejsce wśród największych zespołów rockowych na świecie. Łącznie sprzedali 66 milionów albumów, 55 milionów utworów w wersji cyfrowej i 110 miliardów streamów. Wyróżniają się jako „jedyny zespół w historii, który zdobył cztery diamentowe single RIAA”, czyli „Radioactive” (14x platyna), „Believer” (10x platyna), „Demons” (10x platyna) i „Thunder” (10x platyna). Od momentu pojawienia się w 2009 roku, zaliczyli pięć kolejnych debiutów w Top 10 na Billboard Top 200 z „Night Visions” [2012] (7x platyna) (KIDinaKORNER/Interscope), „Smoke + Mirrors” [2015] (platyna) (KIDinaKORNER/Interscope), „Evolve” [2017] (potrójna platyna), (KIDinaKORNER/Interscope), „Origins” [2018] (platyna)( KIDinaKORNER/Interscope) oraz „Mercury – Act 1″ [2021](KIDinaKORNER/Interscope).

Wraz z wydaniem albumu „Mercury – Act 2″ w tym roku, ukończyli swój pierwszy w karierze dwuczęściowy projekt wyprodukowany przez legendarnego Ricka Rubina. Dominując w stacjach radiowych, pozostają „jednym z zaledwie czterech zespołów, które kiedykolwiek osiągnęły jednoczesne Top 5 singli w alternatywnym radiu i jedynym zespołem, który powtórzył ten wyczyn”. Współpracowali z każdym, od Kendricka Lamara, Lil Wayne’a i Wiz Khalifa po Avicii i kompozytora filmowego Hansa Zimmera. W ramach działalności charytatywnej zespół zebrał miliony na różne cele, w tym na dziecięcą fundację na rzecz walki z rakiem Tylera Robinsona, a także na fundację LOVELOUD i festiwal prowadzony przez frontmana Dana Reynoldsa, wspierający młodzież LGBTQ+. W 2022 roku prezydent Ukrainy Volodymyr Zelensky mianował ich ambasadorami UNITED 24 – inicjatywy, która wspiera pomoc humanitarną na Ukrainie.

Imagine Dragons w Polsce

Panowie promują swój świeży materiał podczas trasy “Mercury World Tour“. Tym samym Imagine Dragons wystąpi na PGE Narodowym w Warszawie 14 sierpnia 2023 roku. Pełną listę nowo ogłoszonych koncertów znajdziecie poniżej:

  • 2 sierpnia 2023 – Skanderborg, Dania
  • 5 sierpnia 2023 – Rzym, Włochy
  • 8 sierpnia 2023 – Pula, Chorwacja
  • 14 sierpnia 2023 – Warszawa, Polska
  • 16 sierpnia 2023 – Wilno, Litwa
  • 22 sierpnia 2023 – Paryż, Francja
  • 29 sierpnia 2023 – Tel Awiw, Izrael
  • 6 września 2023 – Ateny, Grecja
  • 8 września 2023 – Chambord, Francja

Przedsprzedaż biletów na polski koncert Imagine Dragons rusza w bileterii Ticketmaster 30 listopada o godzinie 10:00. Ogólna sprzedaż wystartuje z kolei dzień później – czyli 1 grudnia. Więcej informacji znajdziecie na facebook’owym wydarzeniu koncertu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *