James Hetfield wspólnie z Apocalyptica w coverze „One”.

Premiera najnowszego albumu Apocalyptica zbliża się wielkimi krokami. Na swoim nadchodzącym albumie zespół powróci do klasyków Metalliki. Poznaliśmy już trzy single promujące projekt, z których jeden występuje z udziałem basisty Metalliki, Roberta Trujillo! Jak się okazało będzie kolejny duet z członkiem zespołu Metallica, bo właśnie dziś na światło dzienne wyszedł cover utworu „One” w którym James Hetfield wykonuje wspólnie z Apocalyptica.

Apocalyptica to zespół założony w 1993 roku, który początkowo był uważany za metalowy zespół wykonujący covery, choć nie było to tak oczywiste, ponieważ grali swoje największe klasyki, łącząc brzmienia symfoniczne i metalowe. Debiutancka płyta Apocalyptiki Plays Metallica by Four Cellos ukazała się w 1996 roku i od razu wzbudziła ogromne zainteresowanie publiczności. Na kolejną płytę zespół poszerzył swoje inspiracje, zapożyczył także utwory innych zespołów, takich jak Faith No More czy Pantera, i zaprezentował autorskie kompozycje.

Do tej pory Apocalyptica utrzymuje się na światowej scenie i wydała dziesięć albumów, łącznie z nadchodzącym. Najnowsze wydawnictwo nosi tytuł „Plays Metallica Vol. 2” i ukaże się 7 czerwca! Niedawno dowiedzieliśmy się o dwóch singlach z nowego albumu nagranym z Roberto Trujillo, nowej wersji kultowego utworu „The Four Horsemen” oraz coverze „Unforgiven II”. Kilka dni temu zespół ogłosił, że przed premierą albumu będziemy mogli usłyszeć jeszcze jeden utwór, co dzisiaj nastąpiło.

W piątek 17 maja na wszystkich platformach streamingowych pojawi się nowa wersja klasyka wszystkich klasyków, utworu One z albumu…And Justice for All z 1988 roku. Ale to nie koniec niespodzianek! Jako gość kompozycji ponownie usłyszymy nie tylko Roba Trujillo, ale także Jamesa Hetfielda! Zespół ogłosił ten fakt za pośrednictwem mediów społecznościowych, nie kryjąc ogromnej satysfakcji. Na nadchodzącym Plays Metallica Vol. 2 znajdzie się łącznie dziesięć utworów, w tym nowa wersja „The Call Of Ktulu” poświęcona zmarłemu basiście Metalliki Cliffowi Burtonowi.

Metallica i Apocalyptica zagrają po dwa koncerty w Polsce

Zespół Metallica wystąpi w Polsce w aż dwa razy – 5 i 7 lipca 2024 roku. Koncerty odbędą się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Każdy z koncertów będzie unikalny – na każdym z nich będzie inna setlista, a przed właściwym występem na scenie zagra inny support – w piątek zespoły Architects i Mammoth WVH, natomiast w sobotę Five Finger Death Punch i Ice Nine Kills.

Bilety na koncert Metallica możecie kupić pod tym linkiem https://www.livenation.pl/artist-metallica-270#national

Apocalyptica swoje koncerty zagra 15 października – w Krakowie w Studio, oraz 16 października w warszawskiej Progresji.

Bilety na koncert Apocalyptica kupicie pod tym linkiem https://knockoutmusicstore.pl/szukaj?q=apocalyptica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *