Łysa Góra zaprasza na kolejne koncerty w najbliższy weekend.

Łysa Góra w najbliższy weekend zagra trzy koncerty w ramach trwającej od początku lutego trasy koncertowej. W piątkowy i sobotni wieczór gośćmi specjalnymi będą Runika i Velesar, zaś w niedzielę Żniwa.

Łysa Góra zaprasza na wyjątkową trasę koncertową „W Ogniu Świat„. Zespół zaprosił na trasę znakomitych gości. Podczas dwóch najbliższych koncertów w Łodzi oraz w Chorzowie towarzyszyć będą zespoły Runika i Velesar, zaś podczas akustycznego koncertu w Lublinie towarzyszyć będzie zespół Żniwa.

Zobacz także: Łysa Góra, Runika i Velesar zagrali w Krakowie [ZDJĘCIA]

Łysa Góra zagra trzy koncerty. Daty, miejsca, bilety

Łysa Góra, Runika, Velesar zagrają razem w piątek oraz w sobotę:

ŁYSA GÓRA (folk/metal/progressive)
RUNIKA (folk metal)
VELESAR (folk metal)

Data: 05.04.2024
Miejsce: Łódź, klub Wooltura
Wólczańska 40/42, 90-608 Łódź
Wejście – 19:00
Start – 19:30

Bilety:  60zł przedsprzedaż
70zł w dniu koncertu
Dostępne w serwisie BiletyNa

Data: 06.04.2024
Miejsce: Chorzów, Leśniczówka Rock’n’roll Cafe
Wejście – 19:00
Start – 19:30
Bilety dostępne w cenie od 63,24 zł w serwisie BiletyNa oraz w klubie w dniu koncertu

ŁYSA GÓRA AKUSTYCZNIE (folk/metal/progressive)
Żniwa (folk)
Data: 07.04.2024
Miejsce: Lublin, Fabryka kultury Zgrzyt
Bilety w przedsprzedaży: 50 zł, w dniu koncertu 60 zł dostępne w serwisie GoOut.net oraz KupBilecik.

Łysa Góra – sylwetka zespołu

Łysa Góra to zespół, który niełatwo daje wpisać się w jeden nurt. W nieszablonowy sposób łączą elementy folku, metalu i ciężkich progresywnych i postmetalowych brzmień.
Charyzmatyczny damski wokal, łączący rockowy pazur i biały głos styka się z tłustymi riffami, mocnym gitarowym brzmieniem, podwójna stopą i czarcim kopytem. Po raz pierwszy na tej trasie koncertowej usłyszycie Łysą Górę w nowej odsłonie z symfonicznym współbrzmieniem skrzypiec i wiolonczeli.
Zespół promuje swój czwarty album „W Ogniu Świat„, który ukazał się w 2023 roku nakładem wydawnictwa Oscar. W 2022 roku zespół Łysa Góra jako drugi zagrał pierwszego dnia na zamku w Bolkowie podczas Castle Party.

Łysa Góra- skład zespołu:
• Dorota Filipczak-Brzychcy – wokal
• Klaudia Fedyryszyn – wiolonczela, wokal
• Karolina Sienkiewicz – skrzypce, wokal
• Krystian „Krystek” Jędrzejczyk – perkusja / wokal
• Piotr Kocimski– gitara elektryczna / wokal
• Paweł Piotrowicz – gitara basowa / wokal

Łysa Góra Akustycznie to nowa odsłona heavy folkowej piaseczyńskiej formacji muzycznej. Poszukiwanie źródeł i prawdy w pieśniach i o pieśniach oraz fascynacja muzyką ludową sprawiły, że zespół skierował swą uwagę w stronę tradycyjnego akustycznego brzmienia. Kompozycje, melodie, rytmika, tradycyjny – biały śpiew uzupełniony instrumentarium takim jak bęben sznurowy, fidel płocka, skrzypce, saz, szufla bas, didgeridoo, drumla i cała masa drobnych instrumentów ludowych, wprowadza słuchacza w niezwykły klimat i atmosferę dawnych czasów. W repertuarze zespołu znajdziemy polskie, ukraińskie, kozackie, białoruskie pieśni, całą gamę bałkańskich wpływów oraz autorskie utwory.

Łysa Góra Akustycznie – skład zespołu:
• Dorota Filipczak-Brzychcy – wokal
• Sylwia Biernat – skrzypce, fidel płocka, wokal
• Krystian „Krystek” Jędrzejczyk – bęben sznurowy i perkusjonalia / wokal
• Paweł Piotrowicz –szuflabas / wokal
• Piotr Kocimski– saz / wokal

Runika – sylwetka zespołu

Zespół z charyzmatycznym damskim wokalem, grający inspirowane folkiem melodie w mocnej, metalowej oprawie. Na scenie łączy mistycyzm z energią czterech żywiołów, przenosząc słuchaczy do czasów epickich bitew, sutych biesiad przy kupalnym ogniu, tajemnic zaklętych w posągach i niezwykłych istot kryjących się w leśnych ostępach. W 2023 roku wystąpili na Castle Party.
Skład:
Adrianna Aminae Janusz – wokal
Piotr Rax Raksimowicz – gitara basowa
Jan Stemplewski – gitara solowa
Krzysztof Łukomski – gitara rytmiczna
Jacek Telejko – perkusja

Velesar – sylwetka zespołu

Polski zespół folk metalowy i jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich przedstawicieli tego gatunku, głęboko zakorzeniony w słowiańskiej historii i kulturze. Laureat 1. miejsca w plebiscycie „Wirtualne Gęśle” na folkowy album roku 2021 za płytę „Szczodre Gody„.
Formacja została założona w Cieszynie w 2018 r. (początkowo jako projekt solowy) przez Marcina Velesara Wieczorka – byłego wokalistę zespołów Goddess of Sin (2001-2007) i Radogost (2010-2014), a także twórcę kapeli River of Time (2014-2018). Narodziła się z fascynacji słowiańską kulturą i historią oraz z zamiłowania zarówno do muzyki metalowej, jak i folkowej. Główne inspiracje czerpie ze słowiańskiej mitologii, pradawnych wierzeń i obrzędów, ale także baśni i legend będących pozostałością bogatego dziedzictwa kulturowego dawnych Słowian.
6 lipca 2019 r. odbyła się premiera pierwszego albumu Velesara „Dziwadła„. W jego nagraniu wzięli udział muzycy między innymi takich formacji, jak: Percival SchuttenbachHelrothRadogost oraz River of Time. Drugi album kapeli, zatytułowany „Szczodre Gody„, ukazał się 1 października 2021 r. W lipcu tego roku Velesar wystąpi na festiwalu Castle Party w Bolkowie.

Żniwa – sylwetka zespołu

Żniwa to zakochane małżeństwo multiinstrumentalistów, Skjere i Raido. Grają neoceltycki, słowiański i nordycki pagan-folk, inspirowany dawnymi wierzeniami, legendami i fantastyką. Żniwa wykorzystują wyłącznie prawdziwe, akustyczne instrumenty – zaśpiewają i zagrają na lutni romantycznej, skrzypcach pięciostrunowych, didgeridoo, bębnie, harfie neoceltyckiej, tagelharpie oraz fletach irlandzkich, poprzecznych i alikowotowych. Żniwa to ich główny projekt, natomiast można ich spotkać ostatnio na koncertach w składzie Żywiołaka.
Przed koncertem możesz obejrzeć Żniwa na YouTube, a także na posłuchać na innych platformach streamingowych, jak na przykład Spotify, Tidal, Deezer czy Apple Music.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *