Łysa Góra, Runika i Velesar zagrali w Krakowie [ZDJĘCIA]

Łysa Góra rozpoczęli trasę koncertową w krakowskim Zaścianku. W roli gości specjalnych wystąpili Runika i Velesar

Zespół Łysa Góra po roku wrócił do Krakowa w nieco odmienionym składzie. W listopadzie na stronie zespołu pojawiła się informacja, że Sylwia opuściła elektryczno-metalowy skład zespołu pozostając w projekcie akustycznym. Jej miejsce zajęły aż dwie osoby tworząc tym samym rozbudowaną sekcję smyczkową. Koncert w Krakowie był pierwszym koncertem w nowym składzie.

Zobacz także: Abbath zagrał w Krakowie [ZDJĘCIA]

Łysa Góra wystąpiła w Krakowie

Krakowski klub Zaścianek był pierwszym przystankiem na trasie koncertowej Łysej Góry. Trasa ta promuje wydawnictwo „W ogniu świat” – czwarty album tego zespołu. Na repertuar koncertu złożył się cały materiał z ostatniego albumu plus kilka starszych numerów. Co prawda na scenie nie było takiej choreografii, jak na poprzednich koncertach z Sylwią w składzie, lecz muzycznie całość wzbogacona dodatkowo o wiolonczelę wypadła zacnie. Rozbudowana sekcja smyczkowa zrobiła kawał dobrej roboty i oby tak dalej.

Runika poprzedziła występ Łysej Góry

Bezpośrednio przed występem Łysej Góry, gościem specjalnym był zespół Runika. Wrócili z nową płytą po niespełna czterech miesiącach (wcześniej grali z Merkfolkiem w Garage Pub). Zagrali trwający godzinę bardzo energetyczny występ obejmujący utwory z obydwu wydawnictw zespołu. Nie zabrakło już kultowej „Biesiady”. W stosunku do wcześniejszych występów można było zobaczyć nową kreację wokalistki.

Velesar rozpoczął koncert w Zaścianku

Zespół Velesar dość często odwiedza nasze miasto. Po udanym występie w Żaczku tym razem wrócili do Zaścianka w towarzystwie Łysej Góry. Wśród dotychczasowego materiału znalazło się także miejsce na premierowy utwór powstający z myślą o kolejnym wydawnictwie. Pod koniec koncertu część publiczzności ruszyła gęsiego korytarzem w przedsionku klubu. Jako ciekawostkę wartą odnotowania jest to, że Velesar w tym roku wystąpi na Castle Party Festival. Pozostaje mieć nadzieję, że występ w Bolkowie będzie równie energetyczny, a bilety na Castle Party 2024 można zakupić pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *