Maciej Maleńczuk w trasie „Klauzula Sumienia”

Jedna z najbardziej barwnych postaci polskiej sceny muzycznej Maciej Maleńczuk rusza w trasę obejmującą 6 polskich miast. „Klauzula sumienia” z 2020 roku to najnowszy studyjny album polskiego piosenkarza i instrumentalisty

Macieja Maleńczuka specjalnie przedstawiać nie trzeba – polski wokalista i gitarzysta rockowy, poeta, a także osobowość telewizyjna i jednocześnie uważany za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich artystów muzycznych.

Niektórych artystów można opisać krótko i w kilku zdaniach. Maciej Maleńczuk zdecydowanie do nich nie należy, a szybki opis jego pracy artystycznej jest absolutnie niemożliwy. Z pewnością można powiedzieć, że to jeden z najważniejszych, najbardziej charyzmatycznych, a przy tym kontrowersyjnych artystów ostatnich czterech dekad. Pieśniarz obdarzony świetnym głosem i darem pisania tekstów pełnych ciekawych obserwacji – nie zawsze miłych.

„Klauzula Sumienia nakazuje więcej nie mówić i słuchać.”

Klauzula sumienia – studyjny album polskiego piosenkarza i instrumentalisty Macieja Maleńczuka, który został wydany w 2020 roku nakładem wytwórni Agora S.A. Jest to kolejny, po wydaniu dwa lata wcześniej płyty The Ant, studyjny album solowy , na którym artysta zamieścił 12 nowych kompozycji. Album Klauzula sumienia promował singiel z piosenką „Rycerz Maryi”. Treść utworu skupiona na temacie religijnym miała uderzać w Kościół katolicki i jego wiernych.

Maleńczuk oprócz współpracy z innymi muzykami i grania w zespołach, równocześnie rozwijał swoją solową karierę. Jego pierwszy solowy album pt. „Historia obyczaju”, wydany w 1989 roku zapoczątkował jego kolekcję solowych albumów – aktualnie dyskografia solowa liczy 16 pozycji.

Szczegóły trasy Maciej Maleńczuk – Klauzula Sumienia

07.02.2024 ŁÓDŹ Teatr Muzyczny

14.02.2024 WROCŁAW Narodowe Forum Muzyki

17.02.2024 WARSZAWA Teatr Palladium

05.04.2024 JAWORZNO Młodzieżowy Dom Kultury

06.04.2024 RUDA ŚLĄSKA Dom Kultury w Rudzie Śląskiej – Bieleszowice

07.04.2024 ŻYWIEC Miejskie Centrum Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *