Mike Portnoy o Larsie Ulrichu z Metalliki: „Wielu perkusistów mówi o nim źle”

Lars Ulrich wydaje się zajmować wyjątkową pozycję w świecie heavy metalowej perkusji. Jednak zdania na temat jego gry są w środowisku muzycznym, delikatnie rzecz ujmując, podzielone. Sytuację komentuje Mike Portnoy.

Z jednej strony, ogromny wpływ Metalliki oznacza, że Lars prawdopodobnie zainspirował więcej metalowych perkusistów niż jakikolwiek inny muzyk w swojej na świecie. Jednak umiejętności znanego perkusisty kwestionowane są tak naprawdę od samego początku działalności Metalliki. Wysoki standard, jaki wyznaczyła sobie Metallica, doprowadził do tego, że Lars otrzymuje wiele uwag o swojej grze i stosowanych w niej technikach. Muzyka broni między innymi Mike Portnoy i Mario Duplantier.

Mike Portnoy broni perkusistę Metallicy

W nowym wywiadzie dla Revolver Mike Portnoy przyznał, że perkusista Metalliki miał na niego ogromny wpływ. Były perkusista Dream Theater powiedział również, że jednym z godnych uwagi atrybutów Larsa jest bycie idealnie zsynchronizowanym z Jamesem Hetfieldem, argumentując, że posiadanie takiej więzi pomiędzy perkusistą a głównym gitarzystą jest kwintesencją każdego metalowego zespołu.

Około 1983 roku usłyszałem 'Kill 'Em All’ Metalliki i Lars Ulrich wywrócił mój świat do góry nogami. Nie potrafię wystarczająco wyrazić, jak wielki wpływ miał na mnie. I taki człowkiek dostaje baty w świecie perkusji?! Wielu perkusistów lubi mówić o nim źle, ale ja się z tym nie zgadzam. (…) Myślę, że Lars jest tak niesamowicie ważny dla świata perkusji. Był typem perkusisty, którego podziwiałem, który był jak lider swojego zespołu; mogłeś powiedzieć, że stał za pisaniem piosenek, produkcją, handlem i wszystkimi innymi rzeczami. Podziwiam również sposób, w jaki prowadził Metallikę – i nadal to robi do dziś – był czymś, co miało na mnie ogromny wpływ. Kiedy wymyślałem Dream Theater, chciałem być tym typem perkusisty, który zajmuje się wszystkim i ma kontrolę nad tym, co robi zespół

-powiedział Mike Portnoy.

Założyciel zespołu Dream Theater o Metallice

Portnoy jest uważany za jednego z najlepszych perkusistów na świecie, znany z technicznej biegłości, kreatywnego podejścia do grania na perkusji i zdolności do płynnego łączenia różnych stylów muzycznych. Zdobył wiele nagród za swoje granie na perkusji i był wielokrotnie wymieniany w różnych publikacjach jako jeden z najlepszych perkusistów wszech czasów.

Jego perkusja była przełomowa. Perkusja na 'Kill 'Em All’ i 'Ride the Lightning’ i 'Master of Puppets’, '…and Justice For All’ – perkusja na tych albumach miała na mnie ogromny wpływ i ma go do dziś. I nie jestem w stanie stwierdzić, jak ważny jest dla perkusji i ogólnie dla świata metalu”.

Trzeci album Mike’a Portnoya z The Winery Dogs zatytułowany „III” jest już dostępny.

Mario Duplantier z Gojira również broni Larsa Urlicha

Niedwano Mario Duplantier z Gojira również poczuł ostrą potrzebę przypomnienia fanom, że dziedzictwo Larsa uprawnia go do przynajmniej podstawowego szacunku. Mario Duplantier był gościem podcastu Downbeat Podcast, prowadzonego przez perkusistę Stray From the Path, Craiga Reynoldsa. Muzycy wzięli na warszat umiejętności Larsa. Spostrzeżenia Mario Duplantiera na temat umiejętności Larsa Ulricha są bardzo ciekawe. Jak twierdzi, faktycznie, utrzymanie tempa podczas grania utworów na żywo jest bardzo ważne dla perkusisty, a trwające dziesięć minut utwory Metallicy wymagają znacznego wysiłku fizycznego. Jednocześnie, zgodnie z opinią Duplantiera, warto docenić charyzmę Larsa i jego umiejętności muzyczne, które świetnie prezentują się na albumie „…And Justice for All”. Ważne jest, aby szanować różnorodność stylów i umiejętności muzycznych, które każdy artysta niesie ze sobą do sceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *