Motörhead: Live At The Montreux Jazz Festival ’07. Premiera nigdy niewydanego koncertu

Dziś swoją premierę ma wyjątkowy album. Niewydany do tej pory koncert  Motörhead z festiwalu Montreux Jazz Fest z 2007 roku. Fani mają do wyboru podwójną wersję na CD oraz na winylu.

Dla zespołu Motörhead głównym motorem działania były od zawsze koncerty. Najważniejsze w nich dla Lemmy’ego i spółki było to, żeby nigdy nie oceniać swoich słuchaczy. Dlatego kiedy z propozycją grania przyszedł legendarny festiwal jazzowy, zespół nie wahał się ani chwili. Było to czymś naturalnym, że zaproszenie należy przyjąć. 

Motörhead: Live At The Montreux Jazz Festival

Montreux Jazz to festiwal, który jest fenomenem na skalę światową wpisanym nawet na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a to wszystko za sprawą wyjątkowego podejścia organizatorów do wyboru artystów. Na scenie gościli między innymi: Etta James, Bob Dylan, Elton John, Ms Lauren Hill, Aretha Franklin, David Bowie, James Brown, Kendrick Lamar, Leonard Cohen, Marvin Gaye, Miles Davis, Nina Simone i wielu innych.

Nagrany w trakcie trasy promującej album “Kiss Of Death” koncert Motörhead z 7 lipca 2007 roku, był częścią światowej sławy festiwalu Montreux Jazz. Zarejestrowany występ to dowód na to jak potężne i doskonałe było trio pod szyldem Motörhead! W set liście znalazła się perełka- pierwszy publicznie wykonany cover utworu Thin Lizzy- ‘Rosalie’!

Motörhead- Rosalie

Koncert Motörhead: Live At The Montreux Jazz Festival. Już dostępny!

Nowe wydawnictwo zespołu Motörhead “Live At The Montreux Jazz Festival ’07” jest już dostępne na CD oraz winylach. Obie wersje wydawnictwa zawierają po dwa krążki. Koncertu można posłuchać również na portalach streamingowych. W ramach promocji wydawnictwa podczas tegorocznej edycji festiwalu 2 lipca w Montreux będzie miała miejsce oficjalna sesja odsłuchowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *