Pain Of Salvation i Vintage Caravan na Ostrów Rock Festiwal 2024

Tradycyjnie, w połowie wakacji (końcówka lipca), odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim festiwal promujący dobrą, rockową muzykę. Czwarta edycja Ostrów Rock Festival rysuje się niezwykle atrakcyjnie.

W 2024 roku, do Ostrowa Wielkopolskiego znów przybędą zespoły z całego świata i znów będą to zespoły zachwycające swoją muzyką. W edycji 2024 przygotowaliśmy dla Was bardzo różnorodny skład, który w każdym calu jest pieczołowicie dobrany tak, aby ostrowski festiwal dał Wam wiele radości, a dwudniowe koncerty pozostały w Waszej pamięci na długo.

Pain Of Salvation (Szwecja) na Ostrów Rock Festival 2024

Pain of Salvation to szwedzki zespół grający metal progresywny prowadzony przez Daniela Gildenlöwa, który jest głównym autorem tekstów, autorem tekstów, gitarzystą i wokalistą zespołu. Brzmienie Pain of Salvation charakteryzuje się zorientowaną na riffy pracą gitary, szeroką skalą wokalu, oscylacją pomiędzy ciężkimi i spokojnymi pasażami, złożonymi harmoniami wokalnymi i strukturami albumów, synkopacją i polirytmią. Jak dotąd każdy album wydany przez zespół był albumem koncepcyjnym. Tekstowo zespół ma tendencję do poruszania współczesnych problemów, takich jak seksualność, wojna, środowisko, natura Boga, człowieczeństwo i egzystencja. Ostatnie wydawnictwo studyjne to „Panther” jedenasty album Pain of Salvation, wydany 28 sierpnia 2020 roku nakładem InsideOut Music.

Vintage Caravan (Islandia) na Ostrów Rock Festiwal 2024

The Vintage Caravan to zespół rockowy z Álftanes na Islandii. Zespół został założony w 2006 roku przez Óskara Logi Ágústssona i Guðjóna Reynissona, zanim po wydaniu pierwszego albumu studyjnego dołączył basista Alexander Örn Númason. Od 2021 roku zespół wydał pięć albumów studyjnych i obecnie podpisał kontrakt z Napalm Records. Najnowsza produkcja studyna to „Monuments” wydany w 2021 roku nakładem Napalm Records

Zapraszamy na festiwal, który poza walorami muzycznymi ma też inne. Malownicze położenie pomiędzy plażą i lasem, może być wakacyjnym bonusem pobytu na Ostrów Rock Festival.

Cały teren dookoła obiektu festiwalowego jest idealnym miejsce do wypoczynku, a niezliczone atrakcje jak park linowy, park owadów, atrakcje wodne, plażowe, sportowe, rowerowe i świeże powietrze tego dowodzą.

Ogrodzony obiekt festiwalowy, z bezpłatnym polem namiotowym (dla kamperów również), murowanym budynkiem sanitarnym oddajemy dla Was! Pole namiotowe nie tylko na czas festiwalu – dla uczestników Ostrów Rock Festival oddajemy pole namiotowe z sanitariatami również na kolejne dni pofestiwalowe!

Podczas dwóch dni festiwalowych, spotkacie się również z innymi atrakcjami, nazwijmy to poza muzycznymi. Na terenie obiektu wystawione zostaną stoiska z płytami, odzieżą, fast food i inne, które zapewnią atrakcje pomiędzy występami zespołów.

Ulgi dla dzieci i młodzieży (również dla osób niepełnosprawnych), pomogą przyjechać na festiwal rodzinną ekipą, do czego zachęcamy i ZAPRASZAMY!

Impreza odbywa się na obrzeżach 80 tysięcznego miasta Ostrowa Wielkopolskiego, dojazd do obiektu z każdego miejsca w centrum miasta trwa zwykle kilka – kilkanaście minut, można urządzać też piesze wycieczki, nie jest to jakieś ogromne wyzwanie. Najbliższe hotele to Borowianka, Platan, Pod Dębami, kolejne są w centrum i przy wlotach do miasta.

Zapraszamy na niezwykle przyjazny festiwal, gdzie splatają się muzyczne gusta koneserów i amatorów, słuchających najwspanialszej muzyki pod słońcem!

Bilety: https://progmetalrock.tixx.pl/

Fan Page Ostrów Rock Festival: https://www.facebook.com/ostrowprogmetalrockfestival

Wystąpią:

Sobota 27.07.2024:

PAIN OF SALVATION (Szwecja) – KARCIUS (Kanada) – ZERO HOUR (USA) – ACUTE MIND (Polska) – OBSIDIAN TIDE (Izrael) – DISPELLED REALITY (Polska)

Niedziela 28.07.2024:

VINTAGE CARAVAN (Islandia) – GALAHAD (UK) – PHILOSOPHOBIA (Niemcy) – BELIEVE (Polska) – ATAN (Polska/Anglia) – PALE MANNEQUIN (Polska)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *