Lenny Kravitz i Gogol Bordello wystąpią na Colours of Ostrava 2024

Zespoły potwierdzone na tegoroczną edycję festiwalu to: Queens of the Stone Age, Sam Smith, Bat for Lashes, Sevdaliza, Dennis Lloyd, Tangerine Dream, Son Mieux, James Blake, Khruangbin, Genesis Owusu, Murdo Mitchell, Kwiat Jabłoni, Bixiga 70, Mercedes Peon i Anyma.

Festiwal odbędzie się w dniach od 17 do 20 lipca na terenie „Dolni oblast Vitkovice” w Ostrawie, dawnych zakładów hutniczych, które zamknięto w 1998 roku. Czternaście lat później poindustrialna przestrzeń zaadaptowana została na potrzeby wydarzeń kulturalnych.

Lenny Kravitz przyjedzie z dwunastym albumem studyjnym „Blue Electric Light”, którego premię zapowiedziano na 15 marca 2024 roku nakładem Roxie Records i BMG. Składający się z dwunastu kompozycji materiał zarejstrowany zostałna Bahamach, a w sesji udział wziął wieloletni współpracownik Craig Ross. Poprzedni album Lenny’ego Kravitza, pt. „Raise Vibration” trafił do sprzedaży 7 września 2018 roku.

Ostatnie wydawnictwo Gogol Bordello to dziewiąty album studyjny, zatytułowany „Solidaritine” wydany 16 września 2022 roku.

Ostatnio potwierdzone zespoły to:

Genesis Owusu (Australia, Ghana)
W Ostrawie Owusu zaprezentuje swoją nową formę i jednocześnie koncepcję swojego najnowszego albumu – kafkowskiego „karalucha”, który próbuje nadać sens nieumyślnemu biegowi.

Murdo Mitchell (Wielka Brytania)
Sięgnął po gitarę w wieku dziesięciu lat, a rok później postanowił zaprezentować swój talent publiczności, zaczynając występować na skrzyżowaniu dróg w pobliżu liceum, do którego wówczas uczęszczał. W lipcu 2024 czeskiej publiczności zaprezentuje się były grajek i uczeń Glasgow Street.

Kwiat Jabłoni (Polska)
Zaczęli sześć lat temu jako przełomowy głos młodego polskiego pokolenia. Obecnie nie ma chyba w Polsce bardziej znanej formacji folkowo-popowej niż Kwiat Jabłoni.

Bixiga 70 (Brazylia)
Jeśli Brazylia jest synonimem tańca i bezpośredniości, to Bixiga 70 jest jej najlepszym ambasadorem w dziedzinie współczesnej muzyki globalnej.

Mercedes Peón (Hiszpania)
„Chcę mówić językiem, którego nikt jeszcze nie zna” – tak brzmiała piosenka kompozytorki, piosenkarki i multiinstrumentalistki Mercedes Peón na jej najnowszym albumie. Jedna z najbardziej wyrazistych artystek swojego regionu od kilkudziesięciu lat szuka sposobów na uwypuklenie, a jednocześnie zaprzeczenie galicyjskiej tradycji muzycznej.

Bilety jednodniowe na „Colours of Ostrava 2024” kosztują 598 zł.

Cena karnetu czterodniowego to 758 zł, przy czym karnet dla dziecka nabyć można za 238 zł.

Karnet VIP kosztuje 2200 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *