Plini zagra dwa koncerty w Polsce. Gośćmi specjalnymi będą Jakub Żytecki oraz Owane & Jack Gardiner. [DATY,MIEJSCA,BILETY]

Australijski mistrz progmetalowego fusion powraca do Polski!

Zadebiutował w wieku dwudziestu lat singlem “Moontower”, a od tamtej pory wydał gros mini-albumów i trzy pełnoprawne płyty, którymi zaskarbił sympatię fanów prog rocka w każdym wieku.

Plini zaprezentuje swoje wsobne fusion na koncertach już 11 marca w Warszawie oraz 12 marca w Krakowie. Najpewniej set będzie obfitował w wiele numerów ostatniego, dwuletniego już wydawnictwa artysty – “Impulse Voices”. U boku muzyka zagrają goście specjalni: Jakub Żytecki oraz Owane & Jack Gardiner.

PLINI (Australia) prog metal, fusion:

Plini wcisnął się do świata gitarowych wymiataczy, kiedy ten trochę podupadał. Cała banda długowłosych profesorów sześciu strun zagubiła się, a powielanie patentów Satrianiego czy Petrucciego – byle szybciej, byle więcej, byle do celu, choć nikt nie wie jakiego – stało się przykrą rutyną. Australijczyk przewietrzył pomieszczenie i pokazał, że można inaczej. Oczywiście jego muzyka jest instrumentalna, zawiera też pokaźne ilości technicznego metalu/progresywnego, lecz nie zasuwanie w prędkościach światła jest tu najistotniejsze. Ledwie trzydziestoletni twórca dba o inkorporowanie do piosenek kojącego jazz/fusion i onirycznej melodyki, na skutek czego to nie są tylko szkółki gitarowe – to pełnoprawne, pięknie skonstruowane i chwytające za serce numery. Na żywo będą skrzyły się jeszcze od jeszcze większej liczby barw i intensywności.

– FACEBOOK
– YOUTUBE
– INSTAGRAM

JAKUB ŻYTECKI (Polska) prog metal, fusion, djent:

Jakub Żytecki i Plini to cudowne połączenie, bo jeden świetnie uzupełnia drugiego. Nasz rodak oprócz mieszania prog metalu z fusion nie boi się zajrzeć w agresywniejsze zakamarki metalu, uderzając w agresywne tony djentu. Do tego ma wyczucie melodii i wie, co zrobić, by nawet w pełni instrumentalne progresywno-jazzowe pochody były rozśpiewane bardziej niż Whitney Houston. Sam mówi, że kreuje atmosferę przy dużym natężeniu nut – trudno mu nie uwierzyć.

– FACEBOOK
– YOUTUBE
– INSTAGRAM

OWANE & JACK GARDINER (Nowergia/Wielka Brytania) prog metal, fusion:

W wielu przypadkach współpraca dwóch różnych osobowości kończy się różnie – pojawiają się problemy z ego, nadmierne forsowanie pomysłów… Nie w tym przypadku. Kolorowa fuzja rockowego jazzu wraz z metalem progresywnym w wydaniu Owane i Jacka Gardinera sprawdza się bez zarzutów. Obaj gitarzyści mają odmienne style, ale uzupełniają się zarówno w shreddowej łamaninie palców na gryfie jak i w subtelnych partiach solowych, gdzie melodia odgrywa najważniejszą rolę. Ich paleta wpływów rozciąga się od ciężkich riffów aż po arytmiczne zagrywki – na żywo budzi to dech w piersiach z racji na widowiskowość i precyzję wykonania. Panowie obecnie promują spontanicznie wydaną w zeszłym roku EP-kę “Chapter One: Shredemption”.

– FACEBOOK- OWANE
– FACEBOOK – JACK GARDINER
– 
YOUTUBE
– INSTAGRAM – OWANE
– INSTAGRAM – JACK GARDINER

Wystąpi:
PLINI
+
Jakub Żytecki
Owane & Jack Gardiner

Kiedy: 11 marca (sobota) 2023
Gdzie: Warszawa @ Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99A
Bilety: 89 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 12 marca (niedziela) 2023
Gdzie: Kraków @ Kamienna12, ul. Kamienna 12
Bilety: 89 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncerty będą dostępne od 31 października (10:00) na:
SKLEP KNOCK OUT

Zapraszają
Knock Out Productions
– WWW
– FACEBOOK
– INSTAGRAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *