SBB wystąpi w Krakowie

SBB wystąpi w krakowskim klubie Studio 7 października. Ich występ poprzedzi progresywna grupa Brzeg

SBB – szczegóły koncertu

Otwarcie bram: 18:00
Start koncertu: 19:00

Bilety nadal są dostępne w sieciach Ticketclub, kupbilecik, eBilet (drukowane).

Bilety kolekcjonerskie dostępne w klubie Studio oraz w sklepie internetowym.

Ceny biletów:
Miejsca siedzące nienumerowane: 135 zł – przedsprzedaż, 150 zł – w dniu koncertu
Balkon: 150 zł – przedsprzedaż, 180 zł – w dniu koncertu

SBB – informacje o zespole

SBB (najpierw Silesian Blues Band, później Szukaj, Burz, Buduj – Search, Break, Build) – pochodzący ze Śląska polski zespół rockowy założony z inicjatywy Józefa Skrzeka (instrumenty klawiszowe, gitara basowa, harmonijka ustna, wokal) w 1971 roku w Siemianowicach Śląskich. Zespół tworzyli poza Józefem Skrzekiem Apostolis Anthimos (gitara) oraz Jerzy Piotrowski (perkusja). Zespół w początkowym okresie współpracował m.in. z Czesławem Niemenem. Pierwszym wydawnictwem grupy był album „Nowy Horyzont” (1975). Po wydaniu albumu „Memento z banalnym tryptykiem” (1981) zespół rozpadł się. Po rozpadzie zespołu Józef Skrzek rozpoczął karierę solową, Apostolis Anthimos do 1989 roku współpracował z takimi zespołami jak Dżem, Krzak czy Osjan, a Jerzy Piotrowski dołączył do zespołu Kombi, z którym występował do końca 1985 roku. Współpracował także m.in. z Martyną Jakubowicz.

SBB reaktywowało się wielokrotnie. W reaktywowanym składzie znaleźli się Józef Skrzek i Apostolis Anthimos. Poza tą dwójką przez zespół przewinęło się wielu instrumentalistów. Na scenie zobaczymy czteroosobowy skład. Wspomnianą dwójkę uzupełnią Marcin Pospieszalski (gitara basowa) i węgierski perkusista Gábor Németh.

Brzeg – informacje o zespole

Brzeg to krakowsko-katowicki zespół grający muzykę z pogranicza rocka progresywnego. W obecnym składzie gra od 2021 roku i wydał album koncepcyjny o dość specyficznym tytule „•—•—•—” w maju 2022 roku. Tytuł albumu to zapisana w alfabecie morska kropka, znak interpunkcyjny. Zespół Brzeg tworzą: Tomasz Dziedzic – gitary, wokal; Andrzej Łysek – gitara basowa; Łukasz Jura – instrumenty klawiszowe; Sławomir Berny – perkusja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *