Serj Tankian wokalista System Of A Down wyda we wrześniu solową EPkę „Foundations”.

„A.F. Day”, pierwszy singiel z EP „Foundations” Serja Tankiana miał premierę 17 maja na całym świecie za pośrednictwem Gibson Records.

Frontman System Of A Down, Serj Tankian, powiedział magazynowi Metal Hammer, że we wrześniu wyda nową solową EP-kę zatytułowaną „Foundations”.

56-letni urodzony w Libanie, ormiańsko-amerykański muzyk i autor tekstów, który obecnie promuje swoją nadchodzącą autobiografię „Down With The System”, powiedział o EPce: „To pięć piosenek. Właśnie nakręciliśmy do niej pięć teledysków w zeszłym tygodniu z członkami FCC, mojego zespołu wspierającego, co było naprawdę fajne i zamierzamy wydać to we wrześniu. Właściwie zaczniemy publikować materiał już w przyszłym miesiącu.”

Dodał: „Powodem, dla którego to publikuję, jest archiwalny charakter pisania książki, który zmusił mnie do zapoznania się z piosenkami z różnych okresów. Na przykład jedna z piosenek pochodzi z początków SYSTEMU i nigdy jej nie znałem. oznajmiłem, że nigdy nie pracowałem z SYSTEMEM. Kilka piosenek pochodzi z początku mojego solowego okresu nagrywania w latach 2007–2008, ale nie pasowały do albumu [„Elect The Dead”, wydany w październiku 2007 r.].

„A.F. Day”, pierwszy singiel z EP „Foundations”, opublikowany 17 maja na całym świecie za pośrednictwem Gibson Records.

Autobiografia Tankian „Down With The System” ukazała się 14 maja nakładem Hachette Books.

Tankian jest najbardziej znany jako wokalista nagrodzonego Grammy zespołu rockowego SYSTEM OF A DOWN, ale jest także artystą solowym, kompozytorem, aktywistą, malarzem, poetą i filmowcem. Od chwili wkroczenia na scenę rockową w 1993 roku występował dla milionów fanów i sprzedał ponad 42 miliony albumów na całym świecie. Jest także dumnym Amerykaninem pochodzenia ormiańskiego i oddanym aktywistą; wraz z Tomem Morello Tankian był współzałożycielem organizacji non-profit Axis Of Justice, której celem było zrzeszanie muzyków, fanów muzyki i oddolnych organizacji politycznych w walce o sprawiedliwość społeczną.

Skomponował muzykę do wielu filmów i seriali telewizyjnych, wystawiał swoje obrazy w galeriach w USA i Nowej Zelandii oraz wydał dwa tomiki własnej poezji. Był także producentem wykonawczym wielu filmów dokumentalnych, w tym „I Am Not Alone”, który opowiada historię rewolucji w Armenii w 2018 roku i który zdobył nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, DOC NYC, Festiwalu American Film Institute i Palm Springs Międzynarodowy Festiwal Filmowy m.in. Tankian mieszka z żoną i synem, dzieląc swój czas pomiędzy Los Angeles i Nową Zelandię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *