Tekla Goldman. Premiera albumu „Grzybnia pierwsza – Leczenie Zimną Wodą”

Ukazała się pierwsza długogrająca płyta otwockiej formacji grającej psycho-garażowy rock. 10 nowych utworów jest kontynuacją wydanej w 2022 roku „EPki”.

Album „Grzybnia pierwsza – Leczenie Zimną Wodą” wydany został przez wydawnictwo Antena Krzyku. Krążek otrzymał efektowne opakowanie w kształcie muchomora, oparte na ręcznie wykonanych ilustracjach stworzonych przez wokalistkę zespołu – Emilly.

Posłuchaj albumu w streamingu:
Spotify:

Bandcamp: https://teklagoldman.bandcamp.com/album/grzybnia-pierwsza-leczenie-zimn-wod
Apple Music: https://music.apple.com/pl/album/grzybnia-pierwsza-leczenie-zimn%C4%85-wod%C4%85/1739360420
Tidal: https://tidal.com/album/355188912?u

Tekla Goldman to psycho-garażowa formacja z Otwocka. W 2022 roku wydali swoją debiutancką EP pt. „EPka”, która spotkała się z dobrym przyjęciem wśród mediów – zespół i sama płyta znalazły się wówczas w wielu podsumowaniach rocznych.

„Grzybnia pierwsza – Leczenie Zimną Wodą” to ich pierwsza, długogrająca płyta. Wydawnictwo zawiera 10 zawadiackich i energetycznych kompozycji utrzymanych w klimacie psycho-garażowego rocka.

W procesie nagrywania Tekla po raz kolejny zastosowała  prymitywne mikrofony i prosty ośmioślad, rejestrując cały materiał na tzw „setkę”. Rezygnacja z klasycznego studia nagraniowego przełożyła się na charakterystyczne brzmienie w stylu „lo-fi”.

Przyjemność obcowania z „Grzybnią pierwszą” odnajdą fani garażowych brzmień i jazgoczących  rock’n’rollowych gitar. Usłyszymy też elementy psychodelii znanej z lat 70-tych, a także kompozycje inspirowane motorycznym kraut rockiem.  

Abstrakcyjne teksty przesterowanymi głosami wyśpiewują gitarzysta Hrabia Jędrulla oraz Emilly Bones, która wspiera zespół samplami i klawiszem. Za transową perkusję odpowiada Macio a za melodyjne linie basowe Dżony. Krążek otrzymał efektowne opakowanie w kształcie muchomora, oparte na ręcznie wykonanych ilustracjach stworzonych przez Emilly.

Płytę zapowiadały single z teledyskami:

 Mleko (premiera 04.04.2024):

Lembas (premiera 08.04.2024)


Odra (gościnnie Michał Krysztofiak – Oranżada):

Lekarz z Sopotu (premiera 15.04.2024)

Na uwagę zasługuje niezwykła okładka zaprojektowana przez zespół. Album dostępny jest w wersji CD, w planach jest także wydanie winylowe.

Skład zespołu:
Emilly – voc, sampler, synth
Hrabia Jędrulla – voc, git, synth
Dżony – bas  
Macio – bębny, synth

Spis utworów:
1. Grzybnia I (intro)
2. Lembas
3. Lekarz z Sopotu
4. Maszyny
5. Raz śmy prawdziwki (skit)
6. Mleko
7. Kra
8. Berek
9. Słoneczko
10. Wojna
11. Chmury
12. Odra
13. Idą świerszcze (outro)

Linki:
https://www.facebook.com/teklagoldman
https://teklagoldman.bandcamp.com
https://youtube.com/@teklagoldman?si=XZBKg4l4R89hIjUg
https://www.instagram.com/teklagoldman

Kup płytę: https://antenakrzyku.pl/pl/p/Tekla-Goldman-Grzybnia-pierwsza%2C-leczenie-zimna-woda-CD%2C-premiera-120424/2526?fbclid=IwAR0-OuQHymOd9kcxWbKIirzD6y-gQkhQzBOQ8-17SkHrkZ8CQzqRBV6hWzw_aem_Aaj_NQWDLBH26fvCZyNUGFsQFpJuc9Jd2MpMt1bmeXEBwEUHcPCgsye6hHV9GjqbrrmipyISWTzAYyz-WYdNxsCj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *