Wardruna ogłosiła trasę po Europie. Zespół zaprezentował swój nowy singiel

Tego zespołu fanom muzyki folkowej inspirowanej nordycką kulturą nie trzeba przedstawiać. Dziś grupa ogłosiła swoją wiosenną trasę koncertową, która odbędzie się w 2025 roku.

Tylko nieliczne zespoły mogą stworzyć tak niesamowitą a wręcz magiczną atmosferę, jak Wardruna. Norwegowie skradli serca fanów na całym świecie dzięki swojemu unikalnemu połączeniu muzyki folkowej i elementów starożytnej kultury nordyckiej.

World Tour 2024/2025

Dziś zespół ogłosił obszerną, światową trasę zaplanowaną na przełomie roku 2024 i 2025. Mimo tak wielu dat, na liście nie ma Polski. Fani znad Wisły muszą uzbroić się w anielską cierpliwość. Zespół na większości trasy będzie wspierany przez znakomitą artystkę: Chelsea Wolfe. Poniżej prezentujemy plakat trasy i daty koncertów na Wyspach Brytyjskich.

  • 17 marca 2025 – Liverpool, Philharmonic
  • 18 marca 2025 – Birmingham, Symphony Hall
  • 19 marca 2025 – London, Royal Albert Hall
  • 21 marca 2025 – Bristol, Beacon
  • 22 marca 2025 – York, Barbican
  • 23 marca 2025 – Dublin, 3Olimpia Theatre
  • 25 marca 2025 – Glasgow, SEC Armadillo
Wardruna – World Tour 2024/2025

Hertan, czyli serce

Kilka dni temu Wardruna zaprezentowała swój nowy singiel „Hertan (Heart)” do którego powstał przejmujący teledysk. Posłuchajcie koniecznie nowego singla od Norwegów:

Hertan to proto-skandynawskie słowo oznaczające serce. I właśnie temu tematowi poświęciliśmy ten utwór i wideo. Dwoistość serca z rytmem, przepływem i pulsem, którą możemy zobaczyć, usłyszeć i poczuć w naturze i we wszystkich formach życia – oraz jego bardziej abstrakcyjna koncepcja, Ster na statku emocji, naszych decyzji i naszych prawdziwych pragnień.
Po raz kolejny nawiązaliśmy współpracę z fińskim reżyserem i fotografem Tuukką Koski przy produkcji wideo Hertan. Koski reżyserował już wcześniej teledyski Wardruny do utworów: „Raido”, „Voluspá” i „Grá”. Tym razem produkcja odbywała się głównie podczas mroźnych nocy w północnej Finlandii, na wyspie Hailouto.
Einar komentuje: Tworzenie dzieł sztuki z Tuukką i jego kolegami z Breakfast Helsinki to zawsze prawdziwa przyjemność! Jego doświadczenie i dbałość o szczegóły, a także umiejętność wyczarowania materiału na najwyższym poziomie są bardzo inspirujące. Trzy dni, trzy lokalizacje, żadnego snu, ale dużo serca. Tak to wyglądało. Mam nadzieję, że będziecie zadowolony z rezultatu!

Oficjalny profil facebookowy grupy

Czytaj także: Giganci metalu progresywnego z Dream Theater powracają do Polski!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *