29 edycja festiwalu odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 roku, na lotnisku Czaplinek-Broczyno w województwie zachodniopomorskim.
Pol’and’Rock odbędzie się drugi raz z rzędu na lotnisku Czaplinek-Broczyno, informację przekazał Jurek Owsiak tuż po zakończeniu poprzedniej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata.
Kto wystąpi na Pol’and’Rock Festival 2023?
Na festiwalu koncerty odbywają się na dwóch scenach. O tym kto poza oczywistymia gwaizdami festiwalu zaproszonymi przez organizatorów wystąpi na konkretnej scenie decyduje plebiscyt publiczności czyli Złoty Bączek. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone 19 czerwca, wtedy poznamy zwycięzców z Dużej i Małej Sceny.
Złoty Bączek jest mosiężną nagrodą przyznawaną jako wyraz uznania publiczności dla najlepszego zespołu występującego na scenie Pol’and’Rock Festival. Po raz pierwszy nagrodę przyznano po pierwszej edycji Festiwalu (wtedy jeszcze pod nazwą Przystanek Woodstock) w 1995 roku. Od 1996 roku Złoty Bączek wręczany jest – o ile jest taka możliwość – na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival. Dla artysty jest to każdorazowo szansa na kolejny występ na największej festiwalowej scenie w Europie.
Wiadomo już, że na Dużej Scenie wystąpią
- BIOHAZARD
- NAPALM DEATH
- BULLET FOR MY VALENTINE
- ROYAL REPUBLIC
- CARPENTER BRUT
- RISE OF THE NORTHSTAR
- SPIN DOCTORS
- APOLLO 440
- THE RUMJACKS
- WHILE SHE SLEEPS
- BRODKA
- DRAIN
- GET THE SHOT
- LEMON
- ZALEWSKI
Aktualnie potwierdzone występy na Małej Scenie:
- PROLETARYAT
- THE SCRATCH
- SAINT CITY ORCHESTRA
Zespoły ubiegające się o występ na Dużej Scenie w plebiscycie Złotego Bączka 2023:
- Clutch
- Fiddler’s Green
- Jinjer
- Kwiat Jabłoni
- Luxtorpeda
- Nova Twins
- Ørganek
- Skindred
- Strachy na Lachy
- Sztywny Pal Azji
Zespoły ubiegające się o występ na Małej Scenie w plebiscycie Złotego Bączka 2023:
- Blenders
- Criminal Tango
- Dziwna Wiosna
- Gorgonzolla
- Gutek
- Kirszenbaum
- Pull The Wire
- Transgresja
- Uliczny Opryszek
SPOTKANIA czyli Akademia Sztuk Przepięknych
Bardzo ważnym elementem festiwalu jest Akademia Sztuk Przepięknych. Tam właśnie spotykają się autorytety, dziennikarze, ludzie telewizji i wielkiego świata, i rozmawiają z festiwalowiczami. O czym? O wierze, prawdzie, marzeniach, przygodach i arcyciekawych drobnostkach. Każdy rok, każde kolejne spotkanie to coraz większa publiczność i zainteresowanie. Nasze namioty ASP są w stanie pomieścić kilka tysięcy ludzi i nie zdarza się, żeby były puste.
Festiwal jest darmowy i niebiletowany
Ile kosztuje wstęp na Woodstock?
Wstęp na Pol’and’Rock Festival w 2023 roku będzie prawdopodpobnie bezpłatny, tak jak to miało miejsce w 2022 roku. Zwykle nie ma konieczności wykupywania żadnych biletów ani wcześniejszej ich rezerwacji. Ze względów bezpieczeństwa teren lotniska jest ogrodzony, ale wejście na teren festiwalu jest darmowy.
Korzystać można z bezpłatnego lub płatnego pola namiotowego (z dodatkowymi udogodnieniami). Pieniądze, dzięki którym organizowany jest festiwal, pozyskiwane są dzięki sponsorom i środkom uzyskanym w ciągu całego roku. Oznacza to, że środki zbierane w ramach styczniowej kwesty są w całości przeznaczane na realizację tematu Finału, czyli zakup sprzętu medycznego.
Bezpieczeństwo na festiwalu czyli Pokojowy Patrol
Zabezpieczenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata oparte jest o Pokojowy Patrol, czyli grupę wolontariuszy, profesjonalną ochronę (Niebieski Patrol) oraz policję, która zajmuje się przypadkami łamania prawa. Nasz festiwal to najbezpieczniejsza impreza masowa w Polsce. Masa różnych ludzi spotyka się ze sobą, mieszka w jednym miejscu, razem się bawi. Co roku Policja potwierdza, że przy tak ogromnej publiczności fenomenem jest tak niewielka ilość zgłoszeń dotyczących agresji.
Najważniejsze koncerty i wydarzenia będą transmitowane online w social media Pol’and’Rock Festival.