The Damned ujawniają kolejną „partygate”. Jak brzmi „Beware of the Clown”?

„Beware of the Clown” to drugi singiel zapowiadający dwunasty studyjny album The Damned zatytułowany „DARKADELIC”. Co wiemy o tej piosence?

Klimatem utwór przywołuje dwa magiczne albumy The Damned, „Strawberries” z 1982 roku i „Phantasmagoria” z 1985 roku. To nie było zamierzone, przyznaje współzałożyciel i główny wokalista grupy, David Vanian, po prostu się stało.

The Damned prezentuje drugi singiel zapowiadający dwunasty studyjny album

Martin Gooch, odpowiedzialny za reżyserię koncertu „A Night of A Thousand Vampires”, po raz kolejny wskakuje na fotel reżysera teledysku, w którym Captain Sensible zajmuje centralne miejsce jako polityk (jakiekolwiek podobieństwo do prawdziwego polityka jest całkowicie przypadkowe).

The Damned to brytyjski zespół punk rockowy, który powstał w Londynie w 1976 roku. Są uważani za jedną z pierwszych grup punkowych, które pojawiły się w Wielkiej Brytanii i byli pionierami ruchu punk.

Kiedy nowa płyta The Damned? Data premiery

Debiutancki album The Damned zatytułowany „Damned Damned Damned” ukazał się 46 lat temu. Ostatnią studyjną płytą brytyjskich pionierów punk-rocka była „Evil Spirits” (2018 roku), który znalazł się na siódmym miejscu najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii. „DARKADELIC” ukaże się 28 kwietnia 2023 roku.

Grają od niemal pół wieku. Nadal istnieją i koncertują

Początkowy skład zespołu tworzyli: Dave Vanian (wokal), Brian James (gitara), Captain Sensible (bas) i Rat Scabies (perkusja). Pierwszy singiel zespołu, „New Rose”, został wydany w 1976 roku i uważany jest za pierwszy brytyjski singiel punkowy.

The Damned wydali wiele albumów studyjnych i cieszyli się popularnością w latach 70. i 80. XX wieku. Ich muzyka łączyła elementy punk rocka, rocka gotyckiego i post-punka. Wiele z ich utworów, takich jak „Neat Neat Neat”, „Smash It Up” i „Eloise”, stały się klasykami punkowej sceny muzycznej.

Mimo wielu zmian personalnych, The Damned nadal istnieją i koncertują do dziś, a ich wpływ na muzykę punkową i rockową jest niezaprzeczalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *