Airbourne na trzech koncertach w Polsce – jako support wystąpi Bruklin

Polski zespół Bruklin poprzedzi koncerty AIRBOURNE mistrzów szalonego rock’n’roll z Australii już w czerwcu w Poznaniu, Warszawie i w Krakowie!

Bruklin, to klasyczny rockowy kwintet założony w 2018 roku w Łodzi. W swoich utworach łączy gitarowe brzmienie z miejską poetyką tekstów autorstwa Bartłomieja Makrockiego – wokalisty i frontmana grupy. W 2019 roku ukazała się EP-ka zespołu Bruklin, materiał zatytułowany „#nieznam” zapowiada debiutancki pełen album, nad którym pracuje zespół. na EP-ce oprócz dotychczas zaprezentowanych singli „Bon voyage” oraz „Lwia część” znalazły się trzy nowe nagrania zrealizowane w trzech studiach nagraniowych: w Dworku Białoprądnickim, IP Studio w Krakowie oraz w Warszawskim TR Studio.

W maju premierę miał trzecie singiel „Wspomnienie” zapowiadający debiutancki album zespołu Bruklin.

Obrazek do utworu, wraz z poprzednimi klipami – „Femme fatale” oraz „Kot” – tworzy swego rodzaju tryptyk, opowiadający o różnych rodzajach i odcieniach relacji (nie tylko damsko-męskich). We wszystkich trzech odsłonach tryptyku role kobiece niesamowicie zagrała Olga Rayska, przenosząc na ekran cały wachlarz emocji od tajemnicy, przez uwikłanie, po diaboliczne niebezpieczeństwo i tym samym nadając swoim postaciom nieprzeciętnego charakteru i wyrazu – dzięki jej kreacjom, specyficznie osadzonym w kolejnych scenariuszach, udało nam się ułożyć wszystkie trzy klipy w jedną opowieść.

Drugi singiel BRUKLIN zapowiadający płytę „Szumopolita”.

AIRBOURNE na trzech koncertach w Polsce!

Airbourne to zespół hard-rockowy z Australii, założony w 2003 roku w miejscowości Warrnambool dwaj bracia, Joel i Ryan O’Keeffe. Joel grał na gitarze i śpiewał, a Ryan walił w bębny. Bracia dołączyli do zespołu, j, drugą gitarę i bas – Skład powiększył się o Justina Streeta na basie i chórkach oraz Davida Roadsa na gitarze i chórkach – tak  powstał zespół Airbourne. W liczącym około 30 tys. mieszkańców Warrnambool muzykom szybko zrobiło się za ciasno, więc ruszyli do Melbourne.

W 2007 roku ukazał się piewszy album grupy „Runnin’ Wild” zbierając rewelacyjne recenzje, jako jeden z lepszych debiutów. Od pierwszego do ostatniego utworu słyszymy niesamowity entuzjazm i energię zespołu. Nie ma tu eksperymentów, nowatorstwa i poszukiwania nowych dróg artystycznych. Jest bezkompromisowe podnoszące poziom adrenaliny ostre granie, ktore dobrze prezentuje się w dobrych głośniakach – tak jak w przypadku słuchania AC/DC.


W 2017 roku Roads odszedł z zespołu i zastąpił go Matthew Harrison. Debiutowy album Runnin’ Wild miał swoją premierę w czerwcu 2007 roku, uzyskał status srebrnej płyty w UK, a także trafił na listy: top 30 ARIA Albums chart i US Billboard 200.

AIRBOURNE. Gdzie kupić bilety?

Grupa zaprezentuje się kolejno:

  • 13.06.2023 Klub Tama, Poznań
  • 14.06 2023 Klub Progresja, Warszawa
  • 14.07.2023 Klub Kwadrat, Kraków


Bilety w sprzedaży na www.LiveNation.pl

Więcej informacji na https://www.livenation.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *