Amorphis wspominają powrót do koncertowania po pandemii w najlepszym stylu

Fińska legenda metalu ekstremalnego (a od jakiegoś czasu także progresywnego) Amorphis wspomina swoje pierwsze koncertowe kroki po pandemii i zapowiada koncertowy album!

„Amongst Stars” (tutaj odegrane wspólnie z królową metalowego gotyku, czyli Anneke Van Gersbiergen) to piosenka wyjęta z nadchodzącej koncertówki grupy, „Queen of Time”, będącej zapisem występu zespołu z legendarnego helsińskiego klubu Tavastia sprzed dwóch lat. Cały materiał ukaże się 13 października, a więc trzynaście dni przed imponującą trasą Amorphis po Europie.

Amorphis wspominają powrót do koncertowania

Obejrzyjcie poniższy klip i pod żadnym pozorem nie zapominajcie o polskich przystankach trasy! Amorphis. Sólstafir oraz Lost Society wystąpią 14 listopada w Gdańsku i 15 listopada w Krakowie.

Bilety na koncerty są dostępne na: https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie na koncert w Krakowie) oraz https://tickets.b90.pl/pl/event/589/amorphis-solstafir-lost-society (tylko Gdańsk!)

AMORPHIS (Finlandia) melodic death metal:

Esencją Amorphis od niepamiętnych czasów jest rozwój. Potrzebowali ledwie paru lat, by z bezpardonowego death metalu przeskoczyć w poszukiwania bliższe rejonom progresywnym i folkowym. Zmieniali się wielokrotnie, nigdy nie pasowali do szufladek, a brawura to ich drugie imię. Dziś składowymi stylu Finów są zarówno majestat deathmetalowe ciężaru, jak i złożoność prog rocka. Wszystkie te elementy zespół opakowuje w potężne melodie, na bazie których budowane są całe numery. Piosenkowość i ambicje? Jak najbardziej. Esa Holopainen od samego początku doskonale realizuje każdą wizję, na jaką wpadnie.

Zobacz również: Vader obchodzi 40-lecie działalności. Ogniste show w Warszawie! [ZDJĘCIA]

SÓLSTAFIR (Islandia) post-metal:

Kiedy wydali “Ótta” przed dziewięcioma laty, zwrócili na sobie uwagę całego metalowego świata. Minęła niemal dekada, ale ani na moment nie stracili wypracowanego statusu. Nic w tym dziwnego, bo islandzki kwartet oferuje coś dobrego dla każdego. Dysponują post-metalowym zamiłowaniem do długich form, a jednocześnie klasycznie nordycką melodyką czy wpływami tuzów od Fields of the Nephilim przez Kraftwerk czy Darkthrone. Kiedy grali w Polsce ostatnio (razem z Katatonią), warszawska Stodoła pękała w szwach. Nie każdy artysta może przypisać sobie podobną zasługę.

LOST SOCIETY (Finlandia) thrash metal/groove metal:

Byli thrashmetalowymi wojownikami w dżinsowych katanach, ale z czasem przerzucili się na ultra precyzyjny mariaż groove metalu z metalcorem. Teraz więcej w nich introspekcji i odwagi do opowiadania o intymnych przeżyciach. Na zeszłorocznym “If the Sky Came Down” jest dużo partii śpiewanych, ale także wrzasku prosto z trzewi, bo jeśli życie wali ci się na głowę, trudno o ciszę. Kto z nas nie był w tym miejscu? Lost Society byli, dlatego ich osobiste komunikaty to rzecz godna uwagi. Bo opowiadają o przeżyciach każdego z nas.

Amorphis w Polsce. Daty, miejsca, bilety

Zapraszamy na niezapomniane wieczory pełne energetycznej muzyki i doskonałych występów artystów z różnych zakątków świata. Koncerty odbędą się kolejno 14 listopada (wtorek) 2023 w Gdańsku @ B90, ul. Elektryków, oraz 15 listopada (środa) 2023 w Krakowie @ Kamienna12, ul. Kamienna 12.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 119 zł (zarówno w Gdańsku, jak i w Krakowie), a w dniu koncertu cena wynosi 140 zł.

Bilety można nabyć na stronach internetowych organizatorów oraz w sklepie Knock Out, który oferuje druki kolekcjonerskie na koncert w Krakowie. Dodatkowo, w Gdańsku bilety są dostępne bezpośrednio w miejscu koncertu – B90.

Nie przegap okazji, aby doświadczyć potężnych brzmień i niesamowitej atmosfery podczas koncertów tych utalentowanych zespołów. To wyjątkowa okazja dla fanów muzyki metalowej, by spotkać się i cieszyć się występami artystów na żywo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *