Amerykański VISIGOTH na pierwszym koncercie w Polsce

Organizatorzy Helicon Metal Festival ogłosili, że drugim headlinerem czwartej edycji tej imprezy będzie amerykańska rewelacja młodej sceny heavy metalowej – Visigoth.

Ta nazwa elektryzuje fanów epickiego heavy od lat i jest jedną z najbardziej pożądanych w naszym kraju. Wygląda na to, że wreszcie uda się ich zobaczyć na festiwalu dedykowanym miłośnikom obszytych dżinsowych katan, wąsów i białych adidasów.

VISIGOTH zagości w Polsce

Visigoth to obok Enforcer, Eternal Champion, Wytch Hazel, czy Riot City najbardziej obiecująca aktualnie grupa z nurtu tzw. Nowej Fali Tradycyjnego Heavy Metalu (NWOTHM). Dwa dotychczas wydane pod banderą Metal Blade Records albumy stanowią czołówkę tego typu grania na świecie. Nic więc dziwnego, że koncert w Polsce jest swego rodzaju świętem.

Helicon Metal Festival IV odbędzie się w dniach 15 i 16 marca 2024 roku w Warszawie, w klubie Riviera Remont. W tym samym miejscu, gdzie odbyła się edycja trzecia z takimi zespołami jak Atlantean Kodex, Smoulder, Venator czy Evangelist w składzie.

Oprócz Visigoth zobaczymy w Warszawie także po raz pierwszy na polskiej ziemi: amerykański Glacier, austriacki Roadwolf, brytyjski Tailgunner, fiński Satan’s Fall, szwajcarski Megaton Sword, jak również kanadyjski Iron Kingdom i naszych reprezentantów: Hellhaim, Monasterium i Ironbound. A to jeszcze nie jest pełen skład.


Bilety:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *