Wspólna muzyczna inwazja. Banisher i Truism wyruszają na podbój Polski

Polska scena muzyczna szykuje się na potężną eksplozję dźwięków, gdy dwie legendy metalu, Banisher i Truism, ogłaszają swoją wspólną trasę koncertową po Polsce na przełomie kwietnia i maja.

Banisher, kierowany przez nieustraszonego lidera Huberta “Huba” Więcka (DIETH, były członek Decapitated), oraz Truism, prowadzony przez niezmordowanego Łukasza “Dzvonę” Cyndzera (Acid Drinkers), łączą siły, aby zafascynować fanów muzyki metalowej swoimi potężnymi brzmieniami i niezwykłą energią sceniczną.

Banisher i Truism wyruszają we wspólną trasę. Gdzie wystąpią?

Trasa obejmie 6 kluczowych miast, które staną się areną dla niezapomnianych występów:

  • 30 IV 2024 – Wrocław Klub Łącznik
  • 01 V 2024 – Poznań Klub pod Minogą
  • 02 V 2024 – Toruń NRD Klub
  • 03 V 2024 – Łódź Wooltura
  • 04 V 2024 – Katowice Piąty Dom
  • 05 V 2024 – Kraków Klub Gwarek

Linki do wydarzeń: https://linktr.ee/aftermath_tour

Banisher i Truism – po ile bilety?

Wspierają ich wyjątkowe supporty: Lunacy, Trylion, Exile, Deadline, Mastemey oraz Asperatus, którzy dopełnią muzycznego doświadczenia i zapewnią niezapomniane chwile na scenie.

Bilety są już w sprzedaży! Standardowe wejściówki kosztują jedynie 60 zł, a dla młodszych fanów do 18 roku życia – 20 zł. Niektóre kluby oferują możliwość nabycia biletów w przedsprzedaży po promocyjnej cenie 50 zł.

Nie przegap tej muzycznej podróży, która wypełni polskie miasta niesamowitymi dźwiękami podczas trasy AFTERMATH TOUR!

Jestem niesamowicie podekscytowany tą trasą. Po wszystkich pandemicznych zawirowaniach i moich zobowiązaniach w innych zespołach wreszcie wracam do grania ze swoim macierzystym bandem!
Z tej okazji przygotowaliśmy specjalną setlistę: oprócz ostatnich singli z 2023 roku oraz najnowszego numeru, który wypuścimy wiosną, zagramy całą demówkę “Sorrow of Death” w nowych aranżach! Nie graliśmy tego materiału od 2006 roku, co na pewno będzie nie lada gratką dla starszych fanów. Jest to również nasza pierwsza solidna trasa po Polsce od 2016 roku, więc będzie to także coś “świeżego” w polskim kalendarium koncertowym.


Na trasie, oprócz lokalnych supportów (TBA), towarzyszyć nam będzie Truism. Jest to nowy band Dzvona z Acid Drinkers, z którymi miałem przyjemność zagrać kilka koncertów zastępując Popcorna na gitarze w 2019 i 2020 roku. Kto wie, może nawet w ramach niespodzianki odpalimy razem jakiś szlagier Kwasożłopów!

Banisher i Truism wyruszają w trasę

Banisher został założony w Rzeszowie w 2005 roku przez Huberta Więcka (DIETH, Acid Drinkers (live), ex-Decapitated). Ich wszechstronną muzykę można określić jako nowoczesny death metal, muzycznie dojrzały i zaawansowany technicznie, a jednocześnie z porywającymi i chwytliwymi riffami, intensywną perkusją i agresywnym, wściekłym wokalem. Inspirowane snami i koszmarami, skłaniające do refleksji teksty odzwierciedlają różnorodne emocje i tworzą oniryczną atmosferę, pełną konsternacji, przerażenia, rozpaczy i złości.


Obecny potężny skład obejmuje członków i byłych członków takich zespołów jak Decapitated, DIETH, Fleshgod Apocalypse, Belphegor, Vital Remains i Hate.
Ich ostatni album, „Degrees of Isolation” ukazał się nakładem Selfmadegod Records w 2020 roku. Obecnie zespół promuje dwa nowe single wydane w 2023 roku, jednocześnie pracując nad piątym albumem, który ukaże się w 2024 roku.

Truism wywodzący się z żywej sceny metalowej Wrocławia, ucieleśnia puls nowoczesnego groove metalu połączonego z elementami progresywnymi. Pod przewodnictwem Dzvona Cyndzera, znanego z Acid Drinkers, Truism prezentuje świeże, dynamiczne podejście do gatunku. Lider wspierany jest przez Macieja Morawskiego (Veal), Adama Hajdasza (Prawda) oraz Jeremiasza Bauma, znanego z polskich mistrzów djentu – The Materia. Obecny skład ma spore szanse tchnąć nowe życie w gatunek.

LIVE ROCK jest patronem medialnym trasy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *