Batushka rozpoczyna trasę koncertową „Czarna Pasha 2024”

Batushka dowodzona przez Bartłomieja Krysiuka rozpoczyna trasę koncertową „Czarna Pasha 2024”. Pierwsza część trasy startuje już w najbliższy piątek w Zabrzu, zaś druga część trasy po wakacjach.

Zapraszamy na trasę koncertową „Czarna Pascha 2024”, black/doom metalowego zespołu BATUSHKA dowodzonego przez Bartka Krysiuka. Pierwsza część trasy rozpocznie się w najbliższy piątek 8 marca bieżącego roku, natomiast jej druga część przetoczy się przez polskie miasta we wrześniu 2024 roku. 

Podczas koncertów na pierwszej części trasy w ramach supportu wystąpi nowy zespół Pawła „Pavulona” Jaroszewicza, czyli SHADOHM grający modern/progressive metal w stylistyce zbliżonej do muzycznych dokonań takich formacji jak ArchitectsGojira czy też Lorna Shore. Na wybranych sztukach wystąpi również jeden z najciekawszych młodych death metalowych zespołów – BAALZAGOTH. Podczas drugiej części trasy wystąpią TERRORDOME oraz SHADOHM.

Batushka – szczegóły trasy koncertowej. Daty, miejsca, bilety

Pierwsza część trasy, czyli CZARNA PASHA I:

08.03 – ZABRZE, CK Wiatrak. Bilety i inne informacje tutaj.
09.03 – GOSTYNIN, Strefa Chaosu. Bilety i inne informacje tutaj.
10.03 – GDAŃSK, Drizzly Grizzly. Bilety i inne informacje tutaj
15.03 – WROCŁAW, Zaklęte Rewiry. Bilety i inne informacje tutaj
16.03 – SZCZECIN, DK Słowianin. Bilety i inne informacje tutaj.
17.03 – POZNAŃ, B17. Bilety i inne informacje tutaj
22.03 – SKARŻYSKO-KAMIENNA, Semafor. Bilety i inne informacje tutaj
23.03 – KROSNO, Rock Klub Iron. Bilety i inne informacje tutaj
24.03 – BIELSKO-BIAŁA, RudeBoy. Bilety i inne informacje tutaj

Druga część trasy, czyli CZARNA PASCHA  II:

06.09 – BYDGOSZCZ, Over the Under Pub. Bilety i inne informacje tutaj
07.09 – TORUŃ, Od Nowa. Bilety i inne informacje tutaj
08.09 – ŁÓDŹ, Scenografia. Bilety i inne informacje tutaj
13.09 – KATOWICE, P23. Bilety i inne informacje tutaj
14.09 – RADOM, Resursa. Bilety i inne informacje tutaj
15.09 – WARSZAWA, Proxima. Bilety i inne informacje tutaj
20.09 – KRAKÓW, Hype Park. Bilety i inne informacje tutaj
21.09 – RZESZÓW, Pod Palmą. Bilety i inne informacje tutaj
22.09 – LUBLIN,Radio Lublin. Bilety i inne informacje tutaj

26 stycznia 2024 roku BATUSHKA wydała koncertowe wydawnictwo Black Liturgy (Liturgy in Budapest 2021). To pierwszy z czterech live albumów, które mają się ukazać na przestrzeni najbliższych 3 lat. Wydawnictwo ukazało się nakładem Via Nocturna na kasecie, płycie CD oraz winylu i są dostępne na Batushka Store.

Batushka – informacje o zespole

Zespołu Batushka nie trzeba przedstawiać. Łącząc black metal z elementami muzyki cerkiewnej, grupa zdobyła serca fanów na całym świecie. Koniec roku 2015 przyniósł debiutancki album grupy zatytułowany „Litourghia”. Zespół dzielił scenę m.in. z grupą Behemoth czy Obscure Sphinx. W 2019 roku doszło do rozłamu w zespole pomiędzy Bartłomiejem Krysiukiem, a Krzysztofem Drabikowskim i od tamtego momentu mamy dwie grupy posługujące się nazwą Batushka.

Kontrowersyjna Batushka w ostatnim czasie dość intensywnie koncertuje, a w międzyczasie pracuje w studio nad nowym albumem, który ukaże się jeszcze w tym roku nakładem Napalm Records. Po wydanej płycie „Hospodi” (2019) formacja wypuściła EPki „Raskol” (2020) i „Carju niebiesnyj” (2021), wydawnictwa koncertowe „Czernaya liturgiya” (2020) oraz „Black Rituals” (2024) i kompilację „Мaria” (2021), będącą zbiorem nagrań z obydwu EPek uzupełnionym jednym dodatkowym utworem.

Zbliżająca się wielkimi krokami trasa koncertowa Czarna Pascha 2024 to doskonała okazja, aby sprawdzić obecną formę zespołu w anturażu oryginalnego scenicznego misterium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *