Beyond The Gates Festival 2024 ogłosił pierwszych wykonawców. Kto zagra na festiwalu w Bergen?

Norweski Beyond The Gates ogłosił pierwsze zespoły, które pojawią się na przyszłorocznym festiwalu w Bergen. Zapowiada się piekielnie dobra impreza!

Turystyka festiwalowa staje się coraz popularniejsza wśród fanów muzyki nie tylko w Polsce. Często planujemy nasze urlopy tak, żeby nie tylko móc zwiedzać inne kraje, ale również załapać się na muzyczne doznania. Beyond The Gates Festival spełnia te wszystkie warunki.

Tym razem prezentujemy Wam festiwal w Norwegii, warty uwagi! Beyond The Gates to kolejna impreza na naszej mapie letnich wydarzeń muzycznych. Czy może być coś bardziej metalowego niż festiwal ekstremalnej muzyki w Norwegii? I o nie byle gdzie, bo w samym Bergen, które jest znane jako norweska stolica black metalu! Zapowiada się piekielnie dobra impreza!

Beyond The Gates Festival 2024. Kto zagra na festiwalu?

Wszyscy dobrze wiemy, że Norwegowie są dumni ze swojego muzycznego dziedzictwa. Taką informację o festiwalu znaleźliśmy na oficjalnej stronie Bergen.

Jako festiwal ekstremalnego metalu Beyond the Gates powstał na popiołach kultowego festiwalu Hole in the Sky w 2013 roku. Znany z kuratorowania najlepszych składów ekstremalnego metalu, stał się ulubionym letnim wydarzeniem fanów muzyki ciężkiej na całym świecie .
Festiwal będzie trwał cztery dni w różnych miejscach, w tym w USF Verftet, Kulturhuset i legendarnym Grieghallen, gdzie w latach 90. nagrano wiele przełomowych norweskich albumów black metalowych.
(…)
Oprócz tej ogromnej imprezy Beyond the Gates oferuje uczestnikom wyjątkowe i ekscytujące możliwości odkrycia norweskiej i black metalowej kultury w tym historycznym mieście!
(…)
Beyond the Gates dołoży wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim podróżującym fanom unikalny wgląd we wszystkie aspekty norweskiej sceny metalowej i ogólnie lokalną kulturę. W związku z tym gospodarze festiwalu przygotują serię wydarzeń, dzięki którym fani będą mogli ulepszyć i wykorzystać doświadczenie Beyond the Gates, w tym wycieczki z przewodnikiem, wystawy sztuki, festiwal tatuażu i wiele innych, które zostaną ujawnione wkrótce!

Cytat ze strony: www.visitbergen.com

Czyż nie brzmi to jak wymarzone wakacje? Ale wracając do tematu, znamy pierwszych wykonawców, którzy pojawią się na scenie w Bergen!

Na pierwszy ogień leci nasz rodzimy Behemoth, który ostatnio pojawił się w Bergen w 2012 roku! Ale spokojnie to nie koniec niespodzianek. Satyricon to drugi ogłoszony wykonawca. Zespół jest w trakcie nagrywania nowego albumu, który ma ukazać się wiosną przyszłego roku. Grupa powróci do koncertowania po 5 latach przerwy. Kolejnymi wybrańcami, którzy pojawią się na deskach sceny Beyond the Gates są Watain oraz Venom. Pierwszy raz na żywo pojawi się Trelldom wraz z legendarnym Gaalhem. Pojawi się również Wreid świętujący swoje 30lecie. Ale to nie wszystko. Swoje ekskluzywne show będą mieli Djevel oraz DHG/Dødheimsgard. Nie zabraknie wykonawców z Europy. Reprezentanci Czech – Cult Of Fire, Szwajcarski Darkspace czy kolejny Polski akcent: Mānbryne ze swoim pierwszym koncertem poza granicami naszego kraju.

Beyond The Gates Festival 2024. Miejsce, daty i bilety.

Beyond The Gate Festival 2024 odbędzie się w dniach 31 lipca – 3 sierpnia w Bergen (Norwegia). Impreza odbywać się będzie pomiędzy czterema klubami. Beyond The Gates to nie tylko koncerty, ale wiele imprez towarzyszących, o których dowiecie się niebawem.

Beyond The Gates Festival 2024 – oficjalny plakat festiwalu

Beyond the Gates Festival 2024

Karnety czterodniowe Gold Festival Pass 3,480.00 NOK

Karnety Early Bird są już wyprzedane, Karnety Gold do kupienia tutaj.

Oficjalna strona festiwalu: www.beyondthegates.no

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *