Premiera „How it Ends” od Primordial. Zespół niebawem wystąpi w Polsce

Dziś ma swoją premierę „How it Ends” zespołu Primordial. Irlandczycy są jednymi z gości Ultima Ratio Fest 2023 we Wrocławiu. Koncert już niebawem.

„How is Ends” to dziesiąty album w dorobku irlandzkiej grupy Primordial. Dziś ma swoją oficjalną premierę. Primordial wypracował sobie swój charakterystyczny styl oscylujący na granicy celtyckiego folku, melodyjnego death i zimnej aury doom metalu. Ich koncerty są bardzo poruszające i na długo zostają w pamięci. Zespół powstał między 1991/1992 rokiem z inicjatywy basisty (Pól MacAmhlaigh) i gitarzysty (Ciáran MacUiliam). Jeszcze do niedawna składał się z pięciu muzyków, ale w lutym tego roku skład opuścił wieloletni gitarzysta Michael O’Floinn. Płyta powstała już bez jego pomocy.

„How it Ends” czyli dziesiąty album w dorobku Primordial

„How it Ends” to dziesięć świeżych kompozycji, pozostających w charakterystycznym stylu, którego nie znajdziemy nigdzie indziej. Jest to zdecydowanie kolejny mocny materiał, zmuszający nas do głębszej refleksji. Fani zespołu będą usatysfakcjonowani, ponieważ na tym krążku znajduje się wszystko to, co czyni zespół Primordial tak wyjątkowym.

Primordial w swoich tekstach skupia się przede wszystkim na aspektach historycznych, które często lubią się powtarzać. Zakorzenieni w Irlandzkiej ziemi przenoszą jej dziedzictwo do swojej twórczości. Jest to mocno wyczuwalne, szczególnie w elementach celtyckich wplecionych w melodyjne kompozycje.

Nowy album sprawia, że podczas codziennej gonitwy, mamy ochotę zwolnić i oddać się refleksji nad tym co było i nad tym co nadzejdzie. Ta muzyka z pochłania nas z łatwością, przenikając do zakamarków ludzkiego umysłu.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z twórczością grupy Primordial, to teraz jest wręcz idealny moment.

Oczywiście zachęcamy do zakupu albumy z oficjalnego źródła. Możecie znaleźć go tutaj.

„How it Ends” wydany jest przez Metal Blade Records i dostępny jest zarówno w wersji cyfrowej, jak i wersji CD oraz na płytach winylowych (w kilku wersjach kolorystycznych).

Primordial – „How it Ends”

  1. How It Ends
  2. Ploughs to Rust, Swords to Dust
  3. We Shall Not Serve
  4. Traidisiúnta
  5. Pilgrimage to the World’s End
  6. Nothing New Under the Sun
  7. Call to Cernunnos
  8. All Against All
  9. Death Holy Death
  10. Victory Has 1000 Fathers, Defeat Is an Orphan

Primordial wystąpi podczas Ultima Ratio Fest 2023. Data, miejsce i bilety.

Już niebawem będziecie mieli okazję zobaczyć zespół Primordial na żywo podczas jedynego koncertu w Polsce w ramach Ultima Ratio Fest 2023 już 10 października we Wrocławiu.

Podczas koncertu pojawią się również: Pasradise Lost, Harakiri for The Sky i Omnium Gatherum.

Ultima Ratio Fest 2023

Paradise Lost + Primordial + Harakiri for the Sky + Omnium Gatherum

10.10.2023 – Wrocław, klub A2

Bilety dostępne na stronie organizatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *