Black metalowa uczta w Manchester: Infernal Sea, Devastator, Abduction i inni [ZDJĘCIA]

W sobotę w Manchester odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Było to istne święto dla fanów ekstremalnej muzyki. Zobaczcie zdjęcia z koncertu.

W zeszłą sobotę w klubie Rebellion w Manchester odbyła się prawdziwa black metalowa uczta! Nic dziwnego, że bilety wyprzedały się całkowicie! Na scenie wystąpiły zespoły: Imperial Demonic, Andracca, The Sun’s Journey Trough The Night, Abduction, Devastator, Imperial Sea oraz Ninkharsag. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Black metal w Manchester

Reaper Agency po raz kolejny udowadnia niedowiarkom, że można zorganizować imprezę na wysokim poziomie, wyprzedając ją kompletnie, posługując się tylko czarnymi szachami w kolekcji. Reaper Agency UK od kilku lat sukcesywnie promuje brytyjskie (i nie tylko) podziemie metalowe. Znaczna większość ich eventów wyprzedaje się do ostatniego biletu. Ten fakt jest bardzo satysfakcjonujący, widząc, że zainteresowanie ekstremalną odmianą metalu ciągle rośnie!

W sobotę odbył się wyjątkowy, całodniowy event, na którym zespoły prezentowały ekskluzywne setlisty, składające się z utworów z nowych lub przedpremierowych albumów.

The Infernal Sea

The Infernal Sea słynie z teatralnych przedstawień. Zespół dużą wagę przykłada nie tylko do aspektu muzycznego, ale także wizualnego. The Infernal Sea czerpie swoje inspiracje od założycieli gatunku, nie bojąc się eksperymentów. Zespół stara się odcisnąć swoją pieczęć namaszczoną brytyjskim odłamem Black metalu. Tym razem artyści zaprezentowali w całości swoje nowe wydawnictwo „Hellfenlic”.

Devastator

Zespół Devastator gościł u nas na serwisie niejednokrotnie. Tym razem chłopaki z Derbyshire zaprezentowali materiał z nadchodzącej nowej płyty „Conjurers of Cruelty”, który swoją premierę będzie miał 1 marca. Czy nowe utwory sprawdziły się na żywo? Oczywiście, że tak! Publiczność rozpętała piekielny młyn pod sceną, kąpiąc się w black’n’thrashowych dźwiękach!

Czytaj także: Devastator powraca z nowym albumem. Posłuchaj singli z nadchodzącej płyty

Abduction

Abduction jest doskonale znany wśród wielbicieli gatunku. Tym razem zespół zaprezentował utwory z nadchodzącej piątej płyty, nad którą aktualnie pracują. Zostali przyjęci bardzo entuzjastycznie przez widownię, a nowy materiał zapowiada się dość obiecująco.

The Sun’s Journey Trough The Night

The Sun’s Journey Trough The Night to jeden z najbardziej rozwijających się projektów.  Zespół ten w krótkim czasie zdobył uznanie fanów ekstremalnej muzyki, często występując na koncertach czy festiwalach. Jest to idealny przykład zespołu, który wręcz w kosmicznym tempie wzbija się na wyżyny! Ich koncerty pozwalają zanurzyć się w chłodnej muzycznej aurze. A zamaskowani muzycy ze swoim liderem na czele dokładają wszelkich starań, żeby każdy ich koncert było niezapomnianym show. Tym razem pojawili się na scenie z najnowszym albumem „Worldless”.

Andracca

Andracca to zdecydowanie przedstawiciele klasycznego, brutalnego brzmienia. Ich surowość i bezkompromisowość jest wartościowym dodatkiem do fali brytyjskiego Black metalu. Zespół tym koncertem świętował wydanie na świat swojego nowego dziecka „To Bare the Weight of Death”. Solidny punkt sobotniego programu.

Imperial Demonic

Imperial Demonic rozpoczęło dzień pełen szaleństwa. Gościnny występ irlandzkiej super black metalowej grupy otworzyły otchłanie piekła. Imperial Demonic to melodyjny black metalowy zespół z Belfastu składający hołd dopracowanemu brzmieniu black metalu końca lat 90-tych i początku XXI wieku. Przypadnie do gustu fanom Dark Funeral, Dissection i Dimmu Borgir Imperial Demonic to przede wszystkim klasyczne szwedzkie brzmienie black metalu połączone z energetycznym i charyzmatycznym wokalem.

Czytaj także: Fortress Festival ogłasza kolejnych wykonawców. Znamy dwóch headlinerów imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *