Cool Kids of Death i WaluśKraksaKryzys jesienią tego roku ruszają we wspólną trasę [DATY, MIEJSCA, BILETY]

Cool Kids of Death oraz WaluśKraksaKryzys wyruszają we wspólną trasę koncertową jesienią tego roku. Oba zespoły odwiedzą pięć miast.

Ci artyści mieli już okazję dzielić jedną scenę podczas koncertów Męskiego Grania, gdzie wspólnie wykonywali kultowy utwór ,,Butelki z benzyną i kamienie”. Teraz dwa pokolenia post-punkowego buntu, czyli Cool Kids of Death oraz WaluśKraksaKrzyzys, wyruszają we wspólną trasę koncertową!

Zobacz także: Cool Kids of Death przedstawia „Ciągle”

Cool Kids of Death i WaluśKraksaKryzys odwiedzi pięć miast. Daty, miejsca, bilety

Szczegóły wspólnej trasy koncertowej Cool Kids Of Death i WaluśKraksaKryzys:

  • 26.11.2024 – B90, Gdańsk
  • 27.11.2024 – Tama, Poznań
  • 28.11.2024 – A2, Wrocław
  • 03.12.2024 – Kamienna 12, Kraków
  • 10.12.2024 – Stodoła, Warszawa

Bilety w cenie od 119 zł trafią do ogólnej sprzedaży 19 kwietnia o 10:00 na Fource.pl, eBilet.pl, Eventim.pl, GoOut.pl oraz Ticketmaster.pl, do cen biletów mogą zostać doliczone opłaty serwisowe.

WaluśKraksaKryzys – o zespole

WaluśKraksaKryzys to najgłośniejszy debiut muzyki gitarowej ostatnich lat. W swoich tekstach w bezkompromisowy sposób porusza tematykę zdrowia psychicznego i ogólnej kondycji społeczeństwa spod znaku millenialsów i pokolenia Z, co w połączeniu z jego muzycznym post-punkowym DNA skutkuje intensywnymi doświadczeniami rytualno-koncertowymi, o czym mogła się przekonać publika takich festiwali jak OFF Festival, Pol’and’Rock Festival, Męskie Granie (gdzie w 2022 roku był członkiem zespołu Męskie Granie Orkiestra), czy Jarocin Festiwal (którego jest laureatem 2020). Jego ostatni album ”+ piekło + niebo +” został nagrodzony Fryderykiem w kategorii Album Roku Rock i znalazł się w podsumowaniach albumów roku m.in. na portalu Onet (2.) czy w tygodniku Polityka (4.), gdzie znalazły się również albumy Zdechłego Osy, Kasi Lins, czy braci Kacperczyk, na których Waluś zostawił swój ślad, w postaci featuringów.

Cool Kids of Death – o zespole

To, że Cool Kids of Death wycinają niekonwencjonalne ścieżki, było i jest oczywiste. Pochodząc ze zrujnowanego ośrodka przemysłowego w sercu Polski, słynącego ze szkoły filmowej i niegdyś prężnie rozwijającego się przemysłu filmowego, gdzie ze ścian sączy się graffiti, a David Lynch czuje się jak w domu, po prostu musieli śmiało udać się tam, gdzie nikt wcześniej nie był… i zrobili to z zemstą i determinacją, aby wyznaczać trendy. Zawsze przed innymi zespołami w rodzimej Polsce, od razu stali się ,,buntowniczym głosem polskich dwudziestoparolatków”. W świecie przestylizowanych, nadprodukowanych i przesadzonych produktów muzycznych są trochę rzadkością. Ich styl jest dość charakterystyczny, ale jeśli potrzebne są porównania, to dobrą wskazówką byłyby takie jak The Strokes, Magazine, Joy Division i Bloc Party. CKOD po wielu latach przerwy powracają na dobre i zapowiadają na jesień nowy album, z którego poznaliśmy już piosenki ,,Żart” oraz ,,Ciągle”. W maju w ramach festiwalu Millennium Docs Against Gravity swoją premierę będzie miał też film dokumentalny „Dwadzieścia lat później: C.K.O.D.3” w reżyserii Piotra Szczepańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *