Rumours of Fleetwood Mac wystąpią Krakowie! [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Rumours of Fleetwood Mac wystąpią Krakowie! Przez ostanie ćwierć wieku ich koncerty obejrzało na żywo ponad milion fanów. Na YouTubie ich występy mają ponad sto milionów odsłon. Z faktami nie można się kłócić, Rumours of Fleetwood Mac to jeden z najważniejszych współczesnych cover bandów. W Polsce wystąpią 31 sierpnia w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Rumours of Fleetwood Mac powstali w 1999 roku w Liverpoolu. Swoją nazwę zespół zaczerpnął od najpopularniejszej płyty Fleeetwood Mac, wydanej w 1977 roku „Rumours”, z której pochodzą takie klasyki rocka i popu, jak „Dreams”, „The Chain” czy „Go Your Own Way”. To album, który jak wyznał kiedyś gitarzysta Lindsay Buckingham, powstawał w czasie, kiedy serca wszystkich muzyków Fleetwood Mac były złamane. Ten ból odtwarzają doskonale i co najważniejsze przejmująco Rumours of Fleetwood Mac.

Ale brytyjski tribute band nie koncentruje się jedynie na tym jednym wybitnym albumie. Podczas swoich licznych występów sięgają m.in. po fenomenalne popowe perły „Everywhere” i „Little Lies”, wzruszającą balladę „Landslide”, bluesowego „Albatrossa”, śmiało czerpiącą z country piosenkę „Gypsy” czy zadziorne, często grane na bis „Tusk”.

Z doskonałą techniką gry, imponującą wiernością oryginalnemu brzmieniu Rumours of Fleetwood Mac mają też godną podziwu kondycję. Ich koncerty to prawdziwe, trwające prawie trzy godziny maratony, podczas których wybrzmiewa prawie trzydzieści piosenek.

Rumours of Fleetwood Mac nie tylko podbili serca milionów fanów. Pobłogosławił ich sam Mick Fleetwood, który o występie grupy powiedział, że jest niezwykłym, pełnym emocji spektaklem. Również w prasie można znaleźć całe naręcze laurek. Krytycy regularnie piszą o tym, że Rumours of Fleetwood Mac jest niezwykłym portretem pierwszej supergrupy naszych czasów, że wierność i szacunek, z jakim klasyczne piosenki są odtwarzane zasługują na podziw. Gazeta „Mail on Sunday” napisała wręcz, że „Rumours of Fleetwood Mac są bardziej jak Fleetwod Mac niż sam Fleetwood Mac.

Rumours of Fleetwood Mac wystąpi w Krakowie. Data, miejsce, bilety

Z końcem sierpnia Rumours of Fleetwood Mac zawitają do Krakowa.

Data: 31.08.2024
Miejsce: Kraków, Centrum Kongresowe ICE,  ul. Marii Konopnickiej 17
Bilety: 149-239 zł – przedsprzedaż, 170-260 zł – w dniu koncertu. Dostępne w sprzedaży od 19 kwietnia (10:00) w serwisie eBilet.
Organizator: Flying Art Events – oddział Knock Out Productions, który będzie prezentował spektakle muzyczne o innym profilu – klasykę muzyki popularnej, nowe, często popowe brzmienia i projekty związane z filmem, standupem czy kategorią family entertainment.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *