Decapitated i Despised Icon w Birmingham. Zobacz galerię z koncertu

Jedna z naszych najbardziej reprezentatywnych ekip- Decapitated, zawitała na Wyspy Brytyjskie. Polacy zagrali wczoraj koncert razem z Despised Icon, Viscera, Distant i Oceano w klubie The Mill w Birmingham. Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia.

Listopad na Wyspach obrodził w koncerty. Miesiąc zaczął się od wizyty naszych rodaków z Decapitated. Zespół cieszy się tutaj dużym uznaniem wśród fanów muzyki metalowej. Wczoraj mieliśmy okazję sprawdzić, w jakiej kondycji jest ekipa Wacława „Vogg’a” Kiełtyki. Zanim muzycy weszli na scenę, mieliśmy okazję posłuchać supportów. Tym razem pojawiły się aż cztery zespoły, które rozgrzały publiczność.

Prawdziwa uczta dla fanów szeroko pojętego metal/death/hardcore.

Viscera był pierwszym zespołem, który pojawił się przed publicznością. Młody zespół z Wysp grający muzykę z gatunku deathcore. Po nich na scenie pojawili się muzycy z holenderskiego Distant, który również gra deathcore. Publikę porwał Oceano. Amerykański zespół grający szeroko pojęty deathcore szybko rozruszał publiczność. Wszystkie te zespoły cechowały się niesamowitą energią i świetnym warsztatem technicznym. Z minuty na minutę The Mill faktycznie zamieniał się w młyn. Charyzmatyczne wokale i solidne linie basu to był zdecydowany priorytet wczorajszego wieczoru.

Despised Icon. Zobacz galerię z koncertu

Despised Icon to kanadyjski zespół z dwudziestoletnim doświadczeniem na scenie. Cechą charakterystyczną tego zespołu jest to, że śpiewa w nim dwóch wokalistów. Szczególną uwagę również przyciąga dość nietypowa technika gry perkusisty. Zespół zdecydowanie potrzebuje większej przestrzeni na scenie, bo sześciu totalnie żywiołowych muzyków ledwo mieściło się w The Mill.

Decapitated podbija UK

Po czterech występach przyszedł czas na gwóźdź programu. Zespołu Decapitated nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ze sporym dorobkiem, jak i świetną renomą za granicami Polski, dumnie reprezentują naszą rodzimą scenę metalową. W Anglii zespół jest dość popularny i ciągle zdobywa rzeszę nowych fanów. Ekipa z Decapitated pojawia się tu także przy okazji większych festiwali. W przyszłym roku będą grać na głównej scenie Bloodstock Festival.

Muzycznie, panowie nie biorą jeńców. Nie dziwi mnie, że tak często zaglądają tutaj. Publiczność bawi się wyśmienicie. Zespół aktualnie jest w dobrej formie. Wysoki poziom, jak i świetny kontakt z publicznością gwarantują, że nikt na pewno nie będzie zawiedziony po takiej solidnej dawce muzyki.

Decapitated na koncertach w Polsce

Aktualnie zespół jest podczas europejskiej trasie. Grupa odwiedzi między innymi Szkocję, Francję, Włochy, Słowenię, Niemcy, Węgry i Polskę. Fani w Polsce będą mogli zobaczyć zespół już pod koniec listopada:

Szczegółowa rozpiska trasy:

 • 24.11.22 – Gostyń,  Dom Kultury
 • 25.11.22 – Zabrze,  CK Wiatrak
 • 26.11.22 – Opole,  NCPP
 • 27.11.22 – Częstochowa, Rura
 • 01.12.22 – Olsztyn, Kuźnia Społeczna
 • 02.12.22 – Gdańsk,  Dizzly Grizzly
 • 03.12.22 – Szczecin, Dom Kultury Krzemień
 • 04.12.22 – Wrocław, Stary Klasztor
 • 08.12.22 – Lublin, Nowe Graffiti
 • 09.12.22 – Kraków, Kamienna 12
 • 10.12.22 – Tychy, Underground
 • 11.12.22 – Rzeszów, Pod Palmą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *