Depeche Mode zagrał niesamowity koncert na Narodowym [ZDJĘCIA]

Zespół Depeche Mode zagrał wspaniały koncert na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Był to pierwszy z dwóch planowanych koncertów w Polsce w ramach światowej trasy Memento Mori Tour. Drugi koncert odbędzie się już w piątek na krakowskiej Tauron Arenie. Depeche Mode zapowiedział już kolejne polskie koncerty jakie odbędą się 27 i 29 lutego 2024 w łódzkiej Atlas Arena.

Brytyjczyków z Basildon nikomu przedstawiać w Polsce nie trzeba. Depeche Mode od kilkudziesięciu lat posiada w naszym kraju rzesze wiernych fanów, z którymi utrzymuje bardzo dobre relacje. Świadczy o tym frekwencja jaka pojawia się za każdym razem na koncertach tego zespołu. Aktualnie trwająca trasa rozpoczęła się w dniu 24 marca 2023 po wydanej piętnastej studyjnej płycie „Memento Mori”. Po limitowanej serii występów na północnoamerykańskich arenach nadeszła pora na koncerty w Europie. Jest to pierwsze tourne w jaki zespół wyruszył po śmierci Andy’ego Fletchera, klawiszowca i współzałożyciela Depeche Mode. Najnowszy album został doceniony zarówno przez krytyków jak i fanów, dzięki czemu Dave Gahan i Martin Gore w dalszym ciągu kontynuuje legendę Depeche Mode.

Mówiąc o Memento Mori, Martin Gore skomentował: „Rozpoczęliśmy pracę nad tym projektem na początku pandemii, a jego tematyka była bezpośrednio inspirowana tamtym czasem. Po odejściu Fletcha postanowiliśmy kontynuować, ponieważ jesteśmy pewni, że tego właśnie by chciał, a projekt nabrał jeszcze większego znaczenia”. Dave Gahan dodał: „Fletch pokochałby ten album. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby podzielić się nim z Wami i zaprezentować go na żywo podczas koncertów…”.

Podczas warszawskiego koncertu mogliśmy usłyszeć kilka utworów z najnowszej płyty min: Speak to Me, My Cosmos Is Mine, Wagging Tongue, My Favourite Stranger, Ghosts Again. Nie zabrakło również hitów tak jak Walking in My Shoes, I Feel You, World in My Eyes, Enjoy the Silence, Just Can’t Get Enough czy Personal Jesus. Na scenie obok Dave Gahana i Martina Gore’a wystąpili Christian Eigner (perkusja), oraz Peter Gordeno (instrumenty klawiszowe).

Setlista:

Speak to Me (Outro)
My Cosmos Is Mine
Wagging Tongue
Walking in My Shoes
It’s No Good
Sister of Night
In Your Room (Zephyr Mix)
Everything Counts
Precious
Speak to Me
A Question of Lust
Strangelove (Acoustic, sung by Martin)
Ghosts Again
I Feel You
A Pain That I’m Used To (Jacques Lu Cont Remix)
World in My Eyes (Dedicated to Andrew Fletcher)
Wrong
Stripped
John the Revelator
Enjoy the Silence

Encore:
Waiting for the Night (Peter and Christian on keyboards)
Just Can’t Get Enough
Never Let Me Down Again
Personal Jesus

Depeche Mode podczas koncertu w Warszawie

One thought on “Depeche Mode zagrał niesamowity koncert na Narodowym [ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *