„Dla Ciebie”, najnowszy singiel i teledysk z nowej płyty Ani Wyszkoni „Z cegieł i łez”

Piosenka „Dla ciebie” to trzeci singiel promujący nowy album Anny Wyszkoni „Z cegieł i łez”. Jest to wspólna kompozycja Roberta Gawlińskiego i Ani Wyszkoni, natomiast słowa powstały w kooperacji wokalistki z Maciejem Durczakiem.

To jedna z najbardziej osobistych piosenek w moim repertuarze. Kiedy Robert Gawliński podesłał mi demo, jeszcze bez refrenu, zakochałam się w tej melodii od pierwszych dźwięków. Robert prawie zawsze trafia z kompozycjami dla mnie, myślę, że mamy podobną wrażliwość muzyczną. Dopisałam do nich refren, a potem powstało kilka aranżacji i kilka tekstów, lecz z żadnego nie byłam zadowolona. Ostatecznie napisałam te słowa z myślą o mojej córce, ale wiem, że moi słuchacze interpretują je na różne sposoby. Dla jednych jest to piosenka o miłości do najbliższej osoby, dla kogoś innego o miłości do dziecka, ktoś inny jeszcze śpiewa ją do siebie. Bo miłość do samego siebie też jest w życiu ważna i potrzebna. Najważniejsze jest dla mnie to, że moi słuchacze, po koncertach czy po wysłuchaniu płyty, odbierają tę piosenkę bardzo osobiście i że stała się ona dla nich ważna. Cały czas dostaję wiele wiadomości i sygnałów na ten temat. Są bardzo wymowne i poruszające. Dlatego zdecydowałam się zaprezentować ten utwór singlowo, szerszej publiczności. A jednocześnie nieco go odświeżyć muzycznie, bo uwielbiam bawić się dźwiękami i zaskakiwać moich słuchaczy.

– mówi Ania Wyszkoni o swojej najnowszej piosence „Dla Ciebie”.

Piosence towarzyszy wymowny i wieloznaczny teledysk, w którym możemy zobaczyć Anię w roli narratorki. Producentem muzycznym utworu, podobnie jak prawie całego albumu „Z cegieł i łez” (z wyjątkiem jednego utworu wyprodukowanego przez Kubę Galińskiego), jest Łukasz Damrych. Płytę dotychczas promowały single „Było minęło” oraz „Z cegieł i łez”.

Płytę można zakupić tutaj: sklep Mystic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *