Dzień Dziecka 2.0. Slipknot wypuścił nową EP’kę

Slipknot zrobił niespodziankę swoim fanom wydając nową EP’kę zatytułowaną „Adderall”.

Wydawnictwo zawiera sześć utworów w alternatywnych wersjach (bez intra, surowego demo i instrumentalnego): utworu tytułowego, który pierwotnie pojawił się na zeszłorocznym albumie „The End, So Far”, wraz z singlem „Bone Church” z 2023 roku, a także utwory spoza albumu – „Death March”, „Red Or Redder” i „Hard To Be Here”. Niedawno ukazały się także teledyski do utworów „Memories (Adderall – Rough Demo)” i „Death March”, oba wyreżyserowane przez członka-założyciela Slipknot, perkusistę i mistrza wizualnego, M. Shawna „Clowna” Crahana.

„Torujemy drogę ewolucji. Na ten moment nic nie jest bezpieczne”, komentuje Crahan

Lista utworów na „Adderall”:

  1. Death March
  2. Adderall (No Intro)
  3. Adderall (Rough Demo)
  4. Red Or Redder
  5. Adderall (Instrumental)
  6. Hard To Be Here

„Bone Church” został niespodziewanie wydany w lutym wraz z wideo zatytułowanym „Yen – Director’s Cut (Bone Church)”, w którym Crahan odświeżył materiał z teledysku zespołu „Yen”.

Pożegnanie z klawiszowcem. Niech żyje klawiszowiec!

W środę (7 czerwca) Slipknot ogłosił, że rozstał się z długoletnim klawiszowcem Craigiem Jonesem. Jednak post zapowiadający odejście Jonesa z grupy został szybko usunięty, a w zamian za to zostało udostępnione zdjęcie nowego członka zespołu. Nowy muzyk pojawił się na scenie za klawiszami podczas występu Slipknot na austriackim festiwalu Nova Rock.

Podczas koncertu Nova Rock Slipknot zagrał dwa utwory — „The Blister Exists” i „Purity” — po raz pierwszy od ośmiu lat. Zespół wykonał także „Liberate” po raz pierwszy od 2016 roku, a „Yen”, utwór z zeszłorocznego albumu „The End, So Far”, został wyemitowany po raz pierwszy.

Nie podano powodu odejścia Jonesa ze Slipknot.

Jones dołączył do Slipknot na początku 1996 roku – krótko po tym, jak zespół zakończył nagrywanie swojego demo „Mate. Feed. Kill. Repeat”. Początkowo miał zastąpić Donniego Steele, jednego z dwóch oryginalnych gitarzystów, choć szybko przeniósł się do roli samplowania i klawiszy.

W środę Slipknot ogłosił również, że perkusista Crahan nie będzie brać udziału w nadchodzących trasach koncertowych zespołu. Muzyk zostanie w domu, aby wspierać swoją żonę „w niektórych problemach zdrowotnych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *