Eurowizja Polska 2023. Tekst o dupie zbulwersował władze TVP

Kto reprezentuje Polskę na Eurowizji 2023? Tego dowiemy się wkrótce! Polskie eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji odbędą się 26 lutego 2023 roku.

Eurowizja Polska 2023 zbliża się wielkimi krokami. Tymczasem toczy się ostra debata na temat tego, czy zezwolić na głośną piosenkę Ahleny „Booty”. Członkowie komisji TVP byli oburzeni, że to „piosenka o dupie”.

Eurowizja 2023: kto z Polski? Piosenka o dupie jednym z kandydatów

O wyjazd na konkurs piosenki Eurowizji w tym roku powalczy aż dziesięciu wokalistów. Jednak największe emocje wzbudza mało znana wokalistka – Ahlena. Słowa jej piosenki stały się bowiem jednym z tematów czwartkowego posiedzenia Rady Programowej TVP.

O zwycięstwo w polskich preselekcjach powalczą: Blanka z piosenką „Solo”, Dominik Dudek z utworem „Be Good”, grupa Felivers z piosenką „Never Back Down”, Maja Hyży zaśpiewa „Never Hide”, Jann z wystąpi z utworem „Gladiator”, Natasza z piosenką „Lift You Up”, Yan Majewski z piosenką „Champion”, Alicja Szemplińska z piosenką „New Home” i Kuba Szmajkowski z utworem „You Do Me”, no i, jeśli nie zostanie zdyskwalifikowana, Ahlena z piosenką „Booty”.

Występy artystów zobaczymy w najbliższą niedzielę, 26 lutego podczas koncertu „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!”, o godz. 17.30 w TVP1.

Piosenka o dupie powalczy o wyjazd na Eurowizję, czy ją wyrzucą?

Jednak wspomniany skład może jeszcze ulec zmianie ze względu na kontrowersje wokół zgłoszenia przez Ahlenę piosenki „Booty” do konkursu.

Chociaż Ahlena nagrała swoją piosenkę kilka tygodni temu, do tej pory nikt nie zwrócił uwagi na tekst. Członek komisji programowej TVP, Janusz Daszczyński, przetłumaczył go z angielskiego i nie ukrywał swojego oburzenia na prekwalifikację po polsku. Temat poruszył go tak bardzo, że był omawiany na czwartkowym posiedzeniu rady.

Eurowizja 2023. Dupa, dupa, dupa…

Członek komisji programowej TVP, Janusz Daszczyński, przetłumaczył go z angielskiego i nie ukrywał swojego oburzenia na prekwalifikację po polsku. Temat poruszył go tak bardzo, że był omawiany na czwartkowym posiedzeniu rady.

Janusz Daszczyński na swoim facebookowym profilu umieścił tłumaczenie tekstu:

Dupa, dupa, dupa, dupa, dupa taka tłusta.
Wiem, że naprawdę, naprawdę, naprawdę tego chcesz
Wszystkie jego suki mnie nienawidzą, nienawidzą mnie, nienawidzą mnie, są wściekłe
Mogę mieć ciebie, jego i jego i jego ojca, nie
Nie ubieram się, żeby zaimponować
Ale powinieneś zobaczyć sposób, w jaki mój tyłek podskakuje w tej sukience
Mogę oszczędzać lub mogę nosić projektanta
Nie ma znaczenia, jestem jego jedynym pragnieniem dupa, dupa, dupa, dupa, dupa tak gruba, wiem naprawdę, naprawdę, naprawdę tego chcesz.
Wszystkie jego suki nienawidzą mnie, nienawidzą mnie, nienawidzą mnie, są wściekłe.
Mogę mieć ciebie, jego i jego, i jego tatę. pomasuj mnie w tyłek zanim trafimy do klubu
Mamy już taksówkę Czekam, ale on chce zrobić paskudny
Dupa, dupa, dupa, dupa, dupa tak gruba Wiem, że naprawdę, naprawdę, naprawdę tego chcesz
Wszystkie jego suki mnie nienawidzą, nienawidzą mnie nienawidzą mnie, są szaleni Mogę mieć ciebie, jego i jego, i jego tatę
Prawdziwi mężczyźni chcą mieć coś, czego mogliby się trzymać podczas robienia rzeczy I dlatego wybierają mnie zamiast ciebie
Dupo! Tak! Tyłek taki gruby Wiem, że tego chcesz
Doprowadzasz dziwki do szału Bo jest taki gruby A on tego chce.

Zobacz również: Dawn of Ashes zagra w Bolkowie na Castle Party 2023

Preselekcje Eurowizja 2023. Piosenka o dupie jednak dopuszczona

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl TVP nie wykluczy kontrowersyjnej piosenki z preselekcji do Eurowizji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *