Gogol Bordello charytatywnie dla Ukrainy – premiera singla „United Strike Back”

Gogol Bordello ze wsparciem przyjaciół z Green Day, Dead Kennedys, Ministry i Agnostic Front dla Ukrainy. Już niebawem koncerty formacji w Polsce!

Nie jest tajemnicą mocne zaangażowanie nowojorskiej formacji kwestię wojny, zespół założony w 1999 r. przez pochodzącego z Kijowa Eugene’a Hütza jak tylko może głosi swoje poparcie dla naszych wschodnich sąsiadów, jednocześnie mocno angażując się we wszelką pomoc dla walczącego kraju. Rok temu zespół dał niezapowiedziany koncert dla ukraińskich żołnierzy, który odbył się w pobliżu linii frontu rosyjskiej inwazji i uczcił także Dzień Niepodległości Ukrainy nową wersją utworu „Take Only What You Can Carry”.

Pełna lista artystów biorących udział w nagraniach „United Strike Back” to: Tre Cool (Green Day), Jello Biafra (Dead Kennedys), Joe Lally (Fugazi, The Messthetics), Roger Miret (Agnostic Front), Monte Pittman (Ministry), Sasha (Kazka) & Puzzled Panther

Od początku rosyjskiej inwazji Hütz i Gogol Bordello zorganizowali serię koncertów charytatywnych i wydali single, aby zebrać pieniądze dla organizacji non-profit, takich jak U.S.-Ukraine Foundation i Care.org’s Ukrainian Crisis Response.

Nowy singiel Gogol Bordello „United Strike Back”

Premierę utworu „United Strike Back” tak komentuje Hutz:

Punk i hardcore są zawsze tam, gdzie trzeba wesprzeć przyjaciela w tarapatach. Zwłaszcza, gdy jest to cały naród. Tutaj żyjące legendy punka i hardcore’u, które zawsze tak wiele dla mnie znaczyły, spotykają się, by okazać tak bardzo potrzebne wsparcie ukraińskim bojownikom o wolność. Wielki szacunek i błogosławieństwo dla każdego z muzyków za wniesienie swoich charakterystycznych mocy do tej znaczącej współpracy. Cały dochód przeznaczony jest na KindDeeds, pomoc rannym ukraińskim obrońcom w odzyskaniu mobilności za pomocą protez.

Na polskim odcinku trasy zespół zaprosił grupę Dezerter do wspólnego dzielenia sceny podczas koncertów. Gogol Bordello podczas ostatnich koncertów w Polsce sięgnął po repertuar zespołu Dezerter. Grupa wielokrotnie wykonała na żywo piosenkę „Spytaj milicjanta”.

Gogol Bordello w Krakowie, Poznaniu i Warszawie. Gdzie kupić bilety na Gogol Bordello?

Gogol Bordello wystąpi na trzech koncertach w Polsce w ramach European Tour 2023:

  • 09.06.2023 – Klub Stodola, Warszawa
  • 10.06.2023 – Klub Muzyczny B17, Poznań
  • 11.06.2023 – Klub Studio, Kraków

Bilety na www.livenation.pl oraz Ticketmaster.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *