Gorgoroth zagrał w Birmingham [UK]. Zobacz galerię zdjęć z koncertu

Legenda norweskiego black metalu-grupa Gorgoroth zagrała wczoraj w Birmingham. Mamy dla Was galerię zdjęć z tego koncertu

Zespół Gorgoroth wraz ze specjalnymi gośćmi zagrał wczoraj świetny koncert w klubie The Asylum w Birmingham. Mimo początku tygodnia klub zapełnił się fanami norweskiego black metalu. Wielu z uczestników koncertu świetnie wpisała się w klimat imprezy, przychodząc z pomalowanymi twarzami.

Gorgoroth zagrał w Birmingham. Zobacz zdjęcia z koncertu

Mimo poniedziałkowego, deszczowego wieczoru klub The Asylum sukcesywnie zapełniał się fanami ekstremalnych dźwięków. Tego dnia na scenie stanęły aż cztery zespoły. Na rozgrzewkę mogliśmy usłyszeć Aran Angmar. Krótko po nich pojawił się na scenie znany już nam z poprzedniej trasy z Vaderem – szwajcarski Impalement. Do zestawu doszedł również świetny Aeternus i gwiazda wieczoru – Gorgoroth.

Aran Angmar

Aran Angmar to dość młody zespół, powstały 2020 roku. Chłopaki nie próżnują, bo na swoim koncie mają już dwa pełne albumy. Ich muzyka dotyka sfer okultyzmu, nekromancji i starożytności. Wczoraj dali świetny pokaz swoich umiejętności, rozgrzewając publikę przed gwiazdą wieczoru.

Impalement

Impalement to kolejny zespół, który wystąpił tego wieczoru. Szwajcarska grupa odwiedziła Wielką Brytanię w zeszłym roku podczas trasy Vadera i Marduka. Ciepło przyjęci przez publikę powrócili z nowym materiałem – „The Dawn of Blackened Death”. To przede wszystkim solidna dawka ciężkiego metalu w najlepszym stylu.

Aeternus

Norweski Aeternus to weterani death metalu. Pochodzący z Bergen zespół w tym roku świętuje swoje 30 lecie istnienia. Aeternus niecały miesiąc temu wydał swój dziewiąty, studyjny album „Philosopher”. Ich koncert to była prawdziwa uczta dla uszu. Muszę przyznać, że słyszałam ich po raz pierwszy i zdecydowanie mnie „kupili” swoją muzyką.

Gorgoroth

Zespołu Gorgoroth fanom ekstremalnego metalu nie trzeba za bardzo przedstawiać. Pochodzący z Bergen zespół przez lata był uznawany za jeden z ważniejszych na norweskiej scenie black metalowej. Mimo zmienionego składu, z powodzeniem koncertuje i zapełnia kluby. Ich show w Birmingham było prawdziwą wisienką na torcie i szczerze mogę polecić ich koncerty!

Gorgoroth aktualnie gra w Manchesterze. Jeszcze nie jest za późno, żeby zobaczyć zespół na żywo! Pozostałe daty trasy:

  • 06.12.23 | Glasgow – Slay, UK
  • 07.12.23 | London – Underworld, UK
  • 08.12.23 | Amersfoort – Fluor, Francja
  • 09.12.23 | Dortmund – Junkyard, Niemcy
  • 10.12.23 | Leipzig – Hellraiser, Niemcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *