Wij w nowym singlu mierzy się z legendą o Porońcu!

Wij dzieli się swym trzecim i ostatnim singlem na dwa tygodnie przed premierą nowego albumu. Tym razem zespół zmierzył się ze słowiańską legendą o Porońcu.

Album grupy WijPrzestwór” będzie mieć swą premierę 15 grudnia. Wydawcą płyty jest Piranha Music. Płytę można zamawiać pod tym linkiem. Tymczasem posłuchajmy trzeciego singla z tego wydawnictwa:

Rockowy hit o jednej z najpaskudniejszych polskich legend. Poroniec, zatrzymywany w naszym ludzkim wymiarze mocą ludowych rytuałów, sieje spustoszenie wokół domostwa rodziny, która go nimi pęta. Pod płaszczykiem słowiańskich podań aż wrze od emocji: ktoś tu nie prosił się na ten świat, komuś nie w smak na nim pozostawać, ktoś tym sposobem rozlicza się ze swoją stworzycielką

Tuja Szmaragd o „Porońcu”

Zobacz także: WIJ i Narbo Dacal na wspólnej trasie na początku 2024 roku!

Wij – „Przestwór” – informacje o albumie

Przestwór” powstawał w dużej mierze korespondencyjnie i z niemałą dozą perypetii. Warto było jednak powalczyć o efekty. Zestaw dziewięciu autorskich numerów od początku był planowany jako album. Jest on opracowany i przemyślany dokładniej, niż poprzednie wydawnictwa. Łańcuch pokarmowy w przypadku większości kompozycji przedstawiał się następująco: Palec daje bazę gitarową, Tuja opracowuje koncepcję melodyczną i liryczną, ostateczny charakter nadaje perkusja. Instrumenty zostały nagrane w Santa Studio (Haldor Gunberg, Mikołaj Kiciak), wokale w Mustache Ministry (Marcin Klimczak), całość zmiksował Haldor Grunberg z Satanic Audio. Coraz mniej usłyszycie tu lat 70., które mocno rysowały się jeszcze na albumie “Dziwidło”. Słychać tu znacznie bardziej eklektyczne inspiracje, ale brzmienie jest spójne i organicznie “wijowe”. Album ten ukaże się na winylu oraz na płycie CD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *