GRUZJA, THE STUBS, MCHY I POROSTY na wspólnej jesiennej trasie

GRUZJA

Ostatnia produkcja studyjna Gruzji to wydany grudnia 2021 roku „Vulgator” – trzeci album formacji. Gruzja powstała w 2018 roku, zrzeszając muzyków takich grup jak Furia, Mentor, Thaw, Massemord, Odraza i Licho.

O sobie piszą: „Jest to zespół imigrantów z Australii czerpiący z folkloru Sudetów i Sudanu. W składzie artyści, instrumentaliści i wokaliści znani między innymi z Furii, Odrazy, Biesów, THAW, Mentor, Licho, WTZ i kilkunastu innych zespołów. Na tej trasie koncertowej promować będą nową, czyli trzecią albo czwartą płytę. Gruzini słyną z niepospolitego chamstwa o czym zaświadczyć może każdy, kto widział ich koncerty w klubach i na festiwalach, podczas których zwykli ubliżać słuchaczom, naruszać ich przestrzeń osobistą oraz zawyżać ceny merczu.”

THE STUBS

TOP 1 polskiego rock’n’rolla. Nie ma w tym kraju drugiego takiego zespołu. Tomek, Radek i Łukasz (a teraz Dominik) od 2010 roku wydali 4 płyty i kilka epek, ale przede wszystkim zjechali pół świata i zagrali setki porywających koncertów. Grali na największych festiwalach, na skłotach, dachach, w kiblach, klubach, lasach, szopach, garażach, trolejbusach… Nieważne. Jesienią chłopcy wydają nową płytę i ruszają w trasę. Byłoby nie na miejscu to przegapić. Ostatnie wydawnictwo The Stubs to EP-ka „Make the Stubs Dead Again” z 1 kwietnia 2021 roku wydana nakładem Instant Classic.

MCHY I POROSTY

Mchy i prosty czyli Bartosz Zaskorski rysuje i robi muzykę. Pochodzi ze wsi Żytno. Jego projekt to smutna muzyka elektroniczna, wiejski dungeon synth i popsute techno z włochatego grobu. Muzykę Mchów można było usłyszeć w grze Cyberpunk 2077. Wydawał w Not Not Fun, Heimat Der Katastrophe, Syntetyku, Brutażu i Pointless Geometry. Zaskórski jest również autorem komiksów, współpracuje z włoskim wydawnictwem Hollow Press.

Szczegóły trasy GRUZJA, THE STUBS, MCHY I POROSTY

12.10 – Gdynia, „Ucho”
13.10 – Poznań, „2progi”
14.10 – Łódź, „Wooltura”
15.10 – Wrocław, „Łącznik”
19.10 – Warszawa, „Hydrozagadka”
20.10 – Lublin, „Fabryka Kultury Zgrzyt”
21.10 – Kraków, „Zaścianek”
22.10 – Katowice, „Piąty Dom”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *