InterTony Festiwal 2023 – kolejne ogłoszenia!

Ósma edycja InterTony Festiwal 2023 już 17 czerwca w Chojnicach! Do lineupu dołączają zespoły z Niemiec !

InterTony to nietypowa impreza na polskiej mapie wydarzeń. Po pierwsze, jest organizowana na zasadach non profit, a przy jej realizacji pracuje kilkudziesięciu wolontariuszy. Koncentruje się na współdziałaniu środowisk artystycznych i wolontariackich z miast połączonych międzynarodowymi więzami partnerstwa – stąd międzynarodowy program wydarzenia.

Festiwal niebawem będzie świętował 18 lat prowadzenia programu wymiany międzynarodowej muzyków między miastami partnerskimi (Chojnice – Polska; Bayeux – Francja; Emsdetten – Niemcy i Hengelo – Holadnia).

10 marca przedstawiciele organizatora festiwalu InterTony mieli przyjemność wziąć udział w gali „Dokonań Roku 2022” w chojnickim Centrum Kultury gdzie InterTony nominowane były w kategorii Impreza Roku. Statuetka dołączyła do kolekcji.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i innym nominowanym!

Hal Johnson zasila line-up tegorocznego InterTony Festiwal 2023!

To punkrockowy projekt reprezentujący nasze miasto partnerskie Emsdetten. Istnieją od 2015 roku, wydali długogrający krążek „Season” oraz kilka „epek”. Zainspirowani takimi zespołami jak The Menzingers, The Beatles i Weezer, zagrali ponad 170 koncertów w całej Europie. Obracają się w klimatach melancholii i euforii zarazem. Otwarty dialog i współdziałanie, nie konflikty – taką narrację znajdziecie w ich twórczości.
Współpraca z Emsdetten, niemieckim miastem partnerskim Chojnic jest fundamentem naszego festiwalu. To tam, podczas wolontariatu na DettenRockt poznawaliśmy know-how dobrej organizacji imprezy dla fanów muzyki rockowej. Od początku Festiwal InterTony wspiera Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, a występy muzyków z Rockinitiative Emsdetten e.V. zawsze znajdą miejsce w programie naszej imprezy!

PU’S JAM BAND

Mamy dobrego ducha festiwalu – człowieka, który zainicjował wymianę międzynarodową muzyków między miastami partnerskimi. Peter Ullrich ponownie odwiedzi nasz fest i na alternatywnej scenie popełni JAM z grupą przyjaciół z Polski. Będą eksperymenty z fusion rockiem, reggae i muzyką latynoską – będzie chill i oddech. InterTony zatroszczą się o wszelkie Wasze emocje
Peter aktywnie działał w partnerskim Rockinitiative Emsdetten e.V., pomagał przy organizacji festiwalu DettenRockt, współpracuje cały czas również z nami. Jest aktywnym muzykiem, swoją pasję realizuje m.in. w Boomtown Shakedown, projekcie z Münster. Tworzy swoją muzykę, sprawdźcie sami

Za organizację festiwalu odpowiada Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, partnerami wydarzenia są: Chojnickie Centrum Kultury, stowarzyszenie muzyków rockowych Rockinitiative Emsdetten e.V., centrum młodzieżowe Jongerencentrum Cerberus z Hengelo oraz stowarzyszenie Musikoblokos z Bayeux we Francji.

Aktualny zestaw atrakcji InterTony Festiwal 2023

  • SICK OF IT ALL (USA)
  • SCHIZMA (PL)
  • CALM HATCHERY (PL)
  • HOOKS & BONES (FR)
  • SWAMP FIRE (HOL)
  • HAL JONSON (GER)
  • THE BLACK THUNDER (PL)
  • PU’S JAM BAND

Wydarzenie: https://fb.me/e/3UXitxBaa

Strona organizatora: https://www.facebook.com/InterTonyFest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *