Koncert Brujeria w Polsce [Gdzie? Kiedy?]

Brujeria to show na płytach i na żywo, co zobaczycie w Warszawie – wystąpią już 20 lipca w klubie Hydrozagadka

Brujeria nigdy nie bała się kontrowersji, co manifestuje nie tylko wizualnie, lecz oczywiście i muzycznie. Ten zespół zawsze był niestandardowy, a w swoim death/grindzie znajduje miejsce np. na czarny humor.

Brujeria zagra w Polsce

Zespół został założony w 1989 roku przez Juana Brujo, Fantasma, Billy’ego Goulda i Asesino (który mniej więcej w tym samym czasie założył Fear Factory). Brujería to hiszpańskie słowo oznaczające „czary”. Wiele razy mieli „przerwę” z powodu rotacji członków składu lub zaangażowania ich w inne zespoły.

Członkowie Brujerii wcielają się w meksykańskich baronów narkotykowych, którzy używają pseudonimów, aby zachować swoją tożsamość w tajemnicy. Zapamiętale zakrywają twarze bandanami. Okładka jednej z ich płyt to autentyczne zdjęcie odciętej ludzkiej głowy. Jeszcze inny album rozpoczęli odgłosami brutalnej strzelaniny. Od samego początku działalności Brujeria pielęgnuje grind/death, któremu daleko do jednostajnej demolki. Potrafi wejść w stan radykalnej brutalności, a z drugiej strony groove ma opanowany na piątkę z plusem.

Zobacz również: Koncert Evanescence w Polsce! [Gdzie? Kiedy?]

W październiku 2014 roku podpisali kontrakt z niezależnym gigantem Nuclear Blast na album w 2015 roku. Czwartą w dorobvku pozycję studyjną „Pocho Aztlan” zespół wydał 16 września 2016 roku i był to jednocześnie pierwszy od szesnastu lat pełnometrażowy album.

Najnowsze wydawnictwo Brujeria to singiel „COVID-666”

Ostatnie wydawnictwo formacji to wydany 26 czerwca 2020 singiel „COVID-666” zawierający utwór tytułowy i „Cocaína” cover utworu Erica Claptona.

Brujeria w Polsce. Poznaj szczegóły!

Grupa zagra już 20 lipca 2023. Koncert odbędzie się w klubie Hydrozagadka. Bilety dostępne już wkrótce:
https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie ).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *