MateriaFest 2023 w Szczecinku kolejne potwierdzone zespoły XI edycji.

Do tegorocznego lineupu obok Sepultury, Illusion, Frontside, The Materia dołączają kolejne składy: Humanity’s Last Breath, Flapjack, KRZTA, Pull The Wire

MateriaFest – święto muzyki gitarowej w Szczecinku. Od dziesięciu lat na festiwal przyjeżdżają fani cięższych brzmień z całej Polski. Tegoroczna jedenasta już edycje odbędzie się 25-26 sierpnia

Humanity’s Last Breath – Deathcore prosto ze Szwecji

Od czasu swojego powstania w 2009 roku zespół zrobił wiele zamieszania w podziemiu death metalowym, dzięki ich przerażająco ciężkiemu i bezlitośnie technicznemu brzmieniu. Jak inaczej można nazwać połączenie ciężkiego doomcore, diabelskiego black metalu i odrobiny technicznego groove? „Välde” – nowy album szwedzkiej grupy to ciężkie i mroczne dzieło, którego każdy kolejny utwór jest coraz bardziej potężny i niszczycielski.

Specjaliści od mocnych brzmień – Flapjack

Grupa założona w 1993 r. przez muzyków znanych z Acid Drinkers – Roberta „Litzę” Friedricha i Macieja „Ślimaka” Starostę jako poboczny projekt, który zaspokoiłby ich potrzebę mocniejszego grania i wypełnienia luki w rodzimej scenie mocnego thrash metalu. W latach 90-tych Flapjack był jednym z prekursorów łączenia hardcore i metalu z rapem na polskiej scenie muzycznej. Popularność zespołu przerosła oczekiwanie samych twórców, którzy w ciągu swojej 30-letniej działalności wydali cztery albumy studyjne. Utwory oparte na dosadnych tekstach i ciężkich brzmieniach z kontrastującą, wpadająca w ucho melodią, sprawiają, że muzyka zespołu jest doceniana przez tych, którzy szukają przesłania i tych, którzy szukają melodyjnych tonów.

KRZTA – miażdżące brzmienie mathcore

Zespół powstał w 2015 r. tworzy go energetyczne trio z Olsztyna. Albumy zespołu są utrzymane w stylistyce mathcore ze sprawnie wkomponowanymi elementami noise rocka i sludge metalu. Znani są ze swoich miażdżących sekcji rytmicznych, potężnych riffów i agresywnych wokali. Debiutancki krążek “Krzta” został bardzo dobrze odebrany przez metalowe podziemie. W 2021 r. wstąpili w szeregi niezależnego labelu Piranha Music i pod ich szyldem wydali swój drugi album. Wydany w tym samym roku „Żółć. Niszczenie. Zgliszcze” to ciężka, przytłaczająca mieszanka skomponowana z ogromną pasją.

Pull The Wire – energetyczna punkrockowa mieszanka

Grupa znajomych z Żyrardowa dzieląca pasję do muzyki, których utwory utrzymane są w stylistyce punk rocka i jego pokrewnych nurtów. Pełne energii kompozycje łączą w sobie brud z interesującymi zagrywkami gitarowymi i wpadającymi w ucho melodiami. Wydany w 2021 r. ich ostatni krążek „Życie to Western” jest pełna emocji i podejmuje tematy uniwersalne, muzycznie utrzymana w dobrze znanym stylu Pull the Wire. Zespół działa bardzo aktywnie grając trasy i występując na scenach festiwali. Oprócz koncertowania muzycy intensywnie pracują nad materiałem na nadchodzącą płytę.

Aktualny lineup XI edycji MateriaFest 2023 w Szczecinku

  • SEPULTURA
  • HUMANITY’S LAST BREATH
  • ILLUSION
  • FRONTSIDE
  • JAKUB ŻYTECKI
  • THE MATERIA
  • FLAPJACK
  • KRZTA
  • PULL THE WIRE

To jeszcze nie koniec! Już za tydzień kolejne mega ogłoszenia! MATERIAFEST XI

Impreza odbędzie się w piątek i sobotę (25-26 sierpnia) pod wieżą Bismarcka nad jeziorem Trzesiecko w Szczecinku.

Bilety w cenie 165 złotych za dwudniowy karnet lub 195 złotych (razem z polem namiotowym) są już do nabycia na stronie organizatora festiwalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *