Metal Doctrine Festival. Wyjątkowe świętowanie „Dorosłych Dzieci” z Grzegorzem Kupczykiem

Na scenie piątej edycji Metal Doctrine Festival pojawili się Grzegorz Kupczyk, były frontman Turbo, wraz z zespołem CETI w wyjątkowym programie upamiętniającym „40-lecie płyty Dorosłe Dzieci”.

Specjalne wykonanie uwzględniało nie tylko znane hity z tego albumu, ale także niepublikowane wcześniej utwory, które pierwotnie miały znaleźć się na tej płycie.

40-lecie płyty „Dorosłe Dzieci”

Na temat tego wyjątkowego projektu Kupczyk powiedział: „Postanowiłem uczcić tę wyjątkową rocznicę w wyjątkowy sposób. Właśnie dlatego postanowiłem, by wykonać materiał z tego albumu w trakcie kilku koncertów tego roku, uwzględniając także te piosenki, które nie znalazły się na oryginalnym wydawnictwie. Zamierzam, aby te występy były wyjątkowe, z niepowtarzalnymi wstępami i zakończeniami. Na pewno pojawią się także specjalne niespodzianki dla fanów.”

Zobacz również: David Vincent i Pete Sandoval z projektu I Am Morbid zawładnęli sceną na piątej edycji Metal Doctrine Festival

Album „Dorosłe Dzieci” z 1983 roku to nie tylko debiut Turbo, ale przede wszystkim jedno z najważniejszych wydawnictw w historii polskiego rocka. Utwory takie jak „Pozorne Życie” czy „Szalony Ikar” stały się hymnami dla pokoleń. Oryginalność kompozycyjna i aranżacyjna sprawiła, że płyta ta jest do dziś uważana za jedno z najważniejszych osiągnięć w kategorii polskiej muzyki rockowej.

Ten wyjątkowy projekt był prawdziwą ucztą dla fanów rocka w Polsce i świetną okazją, by przypomnieć sobie jedne z najważniejszych momentów w historii rodzimej sceny muzycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *