Motörhead: prochy Lemmy’ego zostaną złożone na Wacken Open Air Festival podczas 32 edycji festiwalu

Drugiego sierpnia zmarły w 2015 roku frontman Motörhead Ian „Lemmy” Kilmister zostanie symbolicznie uhonorowany na słynnym festiwalu w Wacken w Niemczech.

Złożenie prochów Lemmiego na festiwalowej ziemi jest częścią „Lemmy Forever”, weekendowego świętowania pamięci ikony rock and rolla, jego spuścizny i ciągłej obecności jako jednej z najwybitniejszych i najbardziej wpływowych postaci w sztuce i kulturze na świecie.

Powrót Lemmy’ego na Wacken to dla nas ogromny zaszczyt – trudno wyrazić słowami, jak ogromny” – zauważa organizator Thomas Jensen. „Stworzymy dla niego miejsce pamięci, które odda sprawiedliwość jego znaczeniu dla całego gatunku i nie tylko”.

Współorganizator Holger Hübner dodaje: „Między MOTÖRHEAD a Wacken Open Air zawsze istniała szczególna więź; prawie żaden zespół nie grał tutaj częściej. Fakt, że jego podróż również tutaj się kończy, na zawsze będzie miał szczególne znaczenie”.

Phil Campbell i Mikkey Dee z MOTÖRHEAD poprowadzą uroczystość, podczas której będzie wiele okazji do wzniesienia toastu za Lemmy’ego wraz z innymi przyjaciółmi i zespołami.

„Wacken było jednym z najdroższych domów Lemmy’ego i jesteśmy zachwyceni, że będzie miał tu swoje miejsce na zawsze”, mówi menedżer MOTÖRHEAD, Todd Singerman.

„Był człowiekiem z ludu i jako taki„ mieszkał w wielu miejscach na całym świecie. Naszym celem jest umożliwienie mu stałego odpoczynku we wszystkich jego „domach”na całym świecie, a jego fanom na całym świecie bliskie im miejsce, gdzie mogą zarówno okazywać szacunek, jak i celebrować jego ogromne, trwałe dziedzictwo i wpływy”.

Lemmy zmarł 28 grudnia 2015 roku w wieku 70 lat, wkrótce po tym, jak dowiedział się, że zdiagnozowano u niego raka. MOTÖRHEAD musiał odwołać kilka koncertów w 2015 roku z powodu złego stanu zdrowia Lemmy’ego, chociaż zespołowi udało się ukończyć wspomnianą europejską trasę koncertową na kilka tygodni przed jego śmiercią. Nadchodzący film „Lemmy” wyreżyseruje Greg Olliver, który wcześniej nakręcił film dokumentalny „Lemmy” z 2010 roku pod tym samym tytułem.

Wykonana na zamówienie urna zawierająca prochy Lemmy’ego jest stale eksponowana w kolumbarium na cmentarzu Forest Lawn w Hollywood w Kalifornii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *