U.D.O. Udostępnia teledysk do utworu tytułowego albumu „Touchdown”.

U.D.O. pięcioosobowy heavy metalowy skład prowadzony przez byłego wokalistę ACCEPT Udo Dirkschneidera wyda nowy album „Touchdown” 25 sierpnia nakładem Atomic Fire Records.

„Touchdown” 13-utworowy album został nagrany w różnych miejscach z producentem Martinem „Mattesem” Pfeifferem i zmiksowany w Redhead Studio (Wilhelmshaven, Niemcy), podczas gdy masteringiem zajął się Stefan Kaufmann w ROXX Studio (Solingen, Niemcy). gościnny występ skrzypka Stefana Pinteva w utworze tytułowym, a utwory basowe zostały nagrane przez byłego basistę ACCEPT, Petera Baltesa. Grafika została dostarczona przez Martina Häuslera, który był również odpowiedzialny za wykonanie zdjęć zespołu wspierających kampanię nowego albumu.

Perkusista formacji U.D.O. i syn Udo, Sven Dirkschneider, komentuje: „Piosenka, ale także tytuł albumu, powstał, kiedy siedzieliśmy w barze sportowym w São Paulo w Brazylii, gdzie pokazywano mecz piłki nożnej, dlatego najlepiej został później nazwany po prostu „Touchdown”. Mój tata [Udo] zasugerował, że powinno to stać się tytułem naszego nowego albumu – a moim zdaniem przyłożenie jest również tym, co stworzyliśmy muzycznie z naszymi nowymi piosenkami Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów!

„Tytułowy utwór dotyczy oczywiście tylko samego rodzaju sportu, a także bardzo dobrze reprezentuje nas jako zespół: Jesteśmy zespołem, który każdego wieczoru wchodzi razem na scenę, aby zdobyć publiczność. Stajemy się wysoce zmotywowani, w pewnym sensie agresywni, ale też potężni – cechy, które można znaleźć w piłce nożnej i nawiązanie do naszej muzyki.”

Lista utworów na płycie „Touchdown”
 1. Isolation Man
 2. The Flood
 3. The Double Dealer’s Club
 4. Fight For The Right
 5. Forever Free
 6. Punchline
 7. Sad Man’s Show
 8. The Betrayer
 9. Heroes Of Freedom
 10. Better Start To Run
 11. The Battle Understood
 12. Living Hell
 13. Touchdown

W kwietniu Baltes oficjalnie dołączył do U.D.O. i DIRKSCHNEIDER, formacji pod wodzą Udo Dirkschneidera. Były basista ACCEPT grał na basie w U.D.O. od września ubiegłego roku, początkowo jako tymczasowe zastępstwo ówczesnego basisty UDO, Tilena Hudrapa, który trafił do szpitala po koncercie zespołu w Monachium w Niemczech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *