Muzyk zespołu Kult zamieszany w aferę wyłudzeniową. Jest oświadczenie artysty

Muzyk zespołu Kult jest zamieszany w aferę dotyczącą wyłudzeń pieniężnych. Jest oficjalne oświadczenie artysty w tej sprawie.

Dzisiejszego ranka internet obiegła wiadomość, że wieloletni muzyk zespołu Kult jest zamieszany w aferę dotyczącą wyłudzeń ogromnych sum pieniężnych. Piotr Morawiec wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Afera wyłudzeniowa. Muzyk Kultu zatrzymany

Warszawska policja zatrzymała trzy osoby podejrzane o wyłudzanie większych sum pieniędzy od firm ubezpieczeniowych. Podejrzani używali podrobionych dokumentów, żeby fałszować zgony, które rzekomo miały być przyczyną wypadków samochodowych na terenie Stanów Zjednoczonych.

Według ustaleń śledczych osoby zatrzymane posługiwały się nie tylko fałszywymi dokumentami, ale również nielegalnie zdobytymi aktami zgonu.

Wśród zatrzymanych jest wieloletni muzyk zespołu Kult- Piotr Morawiec. Pozostałe osoby to jego partnerka oraz syn. Cały proceder miał trwać od 2021 roku

Ten przestępczy proceder trwał co najmniej od 2021 roku. To wtedy w rzekomym wypadku drogowym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej „zginęła” pierwsza z osób. Podejrzani, na podstawie podrobionych dokumentów, wyłudzili akt zgonu, który to z kolei przedstawili w dwóch firmach ubezpieczeniowych w Polsce, a na jego podstawie wypłacili łącznie ponad milion złotych odszkodowania z tytułu zawartych polis na życie.

– powiedział rzecznik policji, Robert Szumiata.

Na muzyka nałożono wolnościowe środki zapobiegawcze i zakaz opuszczania kraju. Może im grozić do 10 lat więzienia.

Oświadczenie Piotra Morawca

Informacja ta zatrzęsła dziś mediami w Polsce. Nic dziwnego, że ta sytuacja może uderzyć bezpośrednio w zespół Kult, który nie ma nic wspólnego z tą aferą. Muzyk wydał oświadczenie, które pojawiło się na oficjalnych profilach zespołu w mediach społecznościowych.

Artysta zaznacza w oświadczeniu, że on sam ponosi odpowiedzialność za swoje czyny, a jego koledzy z zespołu o niczym nie byli świadomi.

Szanowni Państwo,

W związku z informacjami i doniesieniami prasowymi na mój temat, które okazały się dziś w mediach, pragnę oświadczyć, że całkowitą i pełną odpowiedzialność za informacje w nich zawarte ponoszę ja sam.

Zaznaczam jednocześnie, że moi koledzy z grupy Kult nie mieli na ten temat żadnej wiedzy do dzisiaj.

Jest mi bardzo przykro, że przez moje zaniechanie i brak reakcji ucierpiało dobre imię zespołu.

Wszystkich tych, których zaufanie zawiodłem – przepraszam.

Nie było to moją intencją, podobnie jak angażowanie kolegów w to całe zamieszanie.

Ufam, że wymiar sprawiedliwości stanie w tej sprawie na wysokości zadania i prawda zostanie wyjaśniona.

Piotr Morawiec

Czytaj także: Trasa Kult Akustik 2024: 16 akustycznych koncertów w 13 polskich miastach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *