ACCEPT udostępnia teledysk do utworu tytułowego z nadchodzącego albumu „Humanoid”

Album „Humanoid” ukaże się 26 kwietnia 2024 roku nakładem Napalm Records i zaprezentuje album na żywo podczas tegorocznej edycji Mystic Festiwalu w Polsce

Mocno uderzający pierwszy singiel zawiera ostre jak brzytwa riffy w prawdziwym stylu ACCEPT i komentuje nasze uzależnienie od technologii. Dystopijna atmosfera towarzysząca oficjalnemu teledyskowi doskonale uzupełnia utwór, przedstawiając wyraźny kontrast pomiędzy ścianą wideo a zespołem występującym przed nią na żywo.

Wolf Hoffmann z ACCEPT tak mówi o „Humanoid”: „Piosenka nawiązuje do wszechobecnego tematu sztucznej inteligencji (AI). W dziwny sposób weszliśmy teraz w ekscytujące czasy… Ta cyfrowa rewolucja ma ogromny wpływ, prawdopodobnie większy niż wszystko, czego ludzkość kiedykolwiek doświadczyła. Rewolucja przemysłowa była ogromna, ale ta może być jeszcze większa, a jesteśmy dopiero na jej początku. Jednak trochę się też boję, że ludzkość się w tym wszystkim zagubi i zostanie zepchnięta na bok. Piosenka robi wrażenie i prowokuje!”

Czytaj również: Accept ogłasza premierę nowego albumu i europejską trasę koncertową

Album „Humanoid” ukaże się 26 kwietnia 2024 roku nakładem Napalm Records i został ponownie wyprodukowany, nagrany, zmiksowany i zmasterowany przez uznanego przez krytyków producenta heavy metalu Andy’ego Sneapa.
Fani mogą zapoznać się z nadchodzącym albumem na nowo uruchomionej interaktywnej stronie internetowej, gdzie mogą przeprogramować robota widocznego na okładce albumu i przy okazji odkrywać różne części albumu. Zapisz teraz wstępnie „Humanoid”, aby uzyskać dostęp do strony internetowej tutaj.

Hoffmann komentuje: „Jestem niezwykle zadowolony z albumu „Humanoid”. Cały album ma świetną energię! Praca z najlepszym metalowym producentem Andym Sneapem po raz kolejny była świetną zabawą! Jesteśmy świetnym zespołem. Wszyscy uwielbiamy nowy album i wygląd nie mogę się doczekać, aż zagram to na żywo! Mam nadzieję, że naszym fanom spodoba się to tak samo jak nam.

Czytaj rownież: ACCEPT wznawia pracę nad kolejnym albumem studyjnym: „Większość tekstów jest już napisana”

W styczniu ubiegłego roku ogłoszono, że ACCEPT wystąpi na wszystkich europejskich festiwalach w 2024 roku oraz podczas majowej trasy koncertowej po Ameryce Południowej z Joelem Hoekstrą. Hoekstra zastąpi Phila Shouse’a, który pozostanie w zespole jako stały gitarzysta występujący na żywo podczas wszystkich pozostałych koncertów.

Accept – trasa koncertowa i występy festiwalowe 2024

Po premierze albumu Accept wyruszy w europejską trasę koncertową jesienią 2024 roku, obejmującą ponad 20 miast na całym kontynencie. Bilety na koncerty są już dostępne w sprzedaży. Przed europejskimi występami grupa zaplanowała również serię koncertów w Ameryce Południowej oraz wystąpi na największych festiwalach rockowych i metalowych, w tym na Wacken Open Air i Hellfest a także Mystic Festival w Gdańsku.

Ostatnia pozycja w dyskografii Accept to „Too Mean to Die”, szesnasty album studyjny niemieckiego zespołu heavy metalowego Accept, wydany 29 stycznia 2021 roku. Jest to pierwszy album Accept, na którym wystąpili Martin Motnik, który zastąpił pierwotnego basistę Petera Baltesa w 2019 roku, oraz gitarzysta rytmiczny Philip Shouse, który dołączył do zespołu w tym samym roku. Ponieważ zespół podpisał kontrakt z Napalm Records w lutym 2022 roku, jest to ich ostatni album wydany przez Nuclear Blast. „Too Mean To Die” został nagrany w Nashville ze Sneapem (JUDAS PRIEST, MEGADETH), który od 2010 roku odpowiada za studyjne brzmienie ACCEPT.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *