Napalm Death headlinerem MATERIAFEST 2024

Pierwszym headlinerem MATERIAFEST XII ogłoszono legendarny Napalm Death. Dwunasta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 30-31 sierpnia 2024 na terenie pod wieżą Bismarcka nad jeziorem Trzesiecko w Szczecinku.

MateriaFest – święto muzyki gitarowej w Szczecinku. Od dziesięciu lat na festiwal przyjeżdżają fani cięższych brzmień z całej Polski. Tegoroczna dwunasta już edycja odbędzie po raz drugi na dwóch scenach. Rok temu organizatorzy powiększyli teren festiwalu – na cyplu zaraz obok głównej sceny TOWER STAGE stanęła druga scena FOREST STAGE. Festiwal muzyki heavy metalowej MateriaFest tradycyjnie już wieńczy sezon wakacyjnych imprez, organizatorem festiwalu jest SAPiK, a gospodarzem szczecinecki zespół Materia, od którego zresztą wzięła się nazwa.

NAPALM DEATH (Wielka Brytania): grindcore, death metal, hardcore:

Jednej z największych legend ekstremy, Napalm Death, w 2021 roku stuknęło 40 lat siania zniszczenia na scenach klubowych i festiwalowych całego świata swoją bezkompromisową mieszanką grind core’a, hard core’a, death metalu oraz muzyki alternatywnej. Kapela z Birmingham rodem niczym gang rodziny Shelbych z serialu „Peaky Blinders” nigdy nie zdradziła swoich zasad, nigdy nie poszła na komercję. Nawet flirt z death metalem w latach 90. Napalm Death przeprowadzili w sposób wiarygodny. Angielska kapela z czasem stała się formacją międzynarodową i wykształciła styl, w którym soczysty, tnący jak brzytwa grind core, pięknie miesza się hard core’em i od czasu do czasu czerpie z twórczości Swans, Bauhaus, czy wczesnego Killing Joke. Trzon kapeli, który z podziwu godną regularnością dostarcza wspaniałych albumów, stanowią od lat trzej muzycy – szalejący na scenie wegetarianin Mark „Barney” Greenway, Shane Embury i Danny Herrera. W pandemicznym czasie Napalm Death uraczył fanów znakomitym albumem (z jak zwykle ważnym przesłaniem), zatytułowanym „Throes Of Joy In The Jaws Of Defeatism” (2020).

MATERIAFEST 2024 potwierdzony lineup

  • Napalm Death – grindcore/death metal
  • Born of Osiris – progresywny metalcore/ USA
  • Furia – black metal/ Polska
  • The Materia / Polska
  • Backhand Slap / Polska
  • Belzebong / Polska
  • Hypno5e / Francja
  • Heresy Denied / Polska
  • Sick Saints / Polska
  • Fleshcold / Polska

Czytaj również: Pierwsze informacje o MATERIAFEST 2024 w Szczecinku

BILETY I PULA na Ticketmaster Polska https://materiafest.com/
Karnet 2 dni 199 PLN (+ opłata serwisowa)
Karnet 2 dni + pole 229 PLN (+ opłata serwisowa)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *